Suomen sähkö valtio maksaa

14 000 mv
Eli 1 e kvh
1000 e mvh
14miljoona tunti
100h 140 miljoonaa vajaa 4p
1400 miljoonaa vajaa 40 p
Noin 2kk 2100miljoonaa
Maksimi hinnalla 10 e kvh
Valtio maksaisi21 miljardia noin 2 kk
Kunnon pakkkasjakso
Ei taida alkuperäinen arvio riittääalkuunkaan
Jos pahasti käy
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käsittämätöntä paskaa ja täyttä sontaa, ettei Suomen hallinto pysty edes päättämään, ketkä tarttee apua sähkölaskujen helevettiin.
Saatanan tunarit laittaisivat edes sen YLIVIIKARIN asialle, kun itse tunaroivat kaiken päin persettä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

14 000 mv
Eli 1 e kvh
1000 e mvh
14miljoona tunti
100h 140 miljoonaa vajaa 4p
1400 miljoonaa vajaa 40 p
Noin 2kk 2100miljoonaa
Maksimi hinnalla 10 e kvh
Valtio maksaisi21 miljardia noin 2 kk
Kunnon pakkkasjakso
Ei taida alkuperäinen arvio riittääalkuunkaan
Jos pahasti käy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu