Oivalle ihmettelemistä. Maan on tasapainossa.

Muuttoliikenteen ennätykset murskaksi. Eniten
on ihmisiä muuttanut pois Lapista. Heh-heh..
Oivan punamullit painaa!
2156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...

Äänestä
  • Ja Oivasti on maa taas tasapainossa. Kyllä kepuloisia sieppaa. Kepukunnissa nousee kunnallisverot vielä taivaisiin. Ja se on tasapainoista..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


emeriitta kirjoitti:

Muuttoliikenteen ennätykset murskaksi. Eniten
on ihmisiä muuttanut pois Lapista. Heh-heh..
Oivan punamullit painaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu