Suositelkaa halpoja plug-in hybridejä

Ei minkäänlaista tietoa automaailmasta, mutta nyt työnantaja tarjoaa plug-in hybridiä. Viimeksi olen omistanut auton vuonna 2007. Ajo kaupungissa ja joskus ehkä mökille. Mitkä ovat halvimmat ladatattavat hybridit? En edes keksi mistä näitä hakisin. Onko missään listaa mitä merkkejä kannattaa tutkia?
6109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Työntekijälllä on aina jokni lista merkeistä ja liikkeistä mistä voit käydä liisaria katsomassa. Eiköhän siellä auteta.

Sinun aloituksesi kyllä vaikuttaa sellaiselta teinin jutulta.

Äänestä
  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    🍑 ­N­­­y­­m­­f­­o­­m­­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17678476G

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Ladattavia hybridejä alkaa olla melkein joka merkillä, mutta tekniikan hintavuudesta johtuen ei varsinaisesti halpoja plug-inejä ole kellään tarjolla. Yksi vähiten kalliista taitaa olla Opel Astra, ostohinta noin 36.000 € ja verotusarvot käyttöetu 470 €/kk ja vapaa autoetu 575 €/kk.

Sähköautojen verotusarvot ovat tällä hetkellä sen verran sopuisia että jos sellainen soveltuu käyttötarpeeseesi ja työnantaja on valmis sellaisen hankkimaan niin itse katselisin ensimmäisenä niitä. Tai katselinkin, ja sellaisella olen nyt toista vuotta ajanut.

Äänestä

teet semmosen ite...ostat vaikka vanha pösö 308 ota takapenkki pois laita vaikka romikselta ostettava teslan akku sinne, vedät johdot kiinni ja sitten teslan sähkömotti takalootaan vedät vedon takapyörille vaikka prätkän ketjun avulla ja sitten vaan vedät johtoa ohjaamon läpi eteen silleen että laitat sen pistokkeen vaikka etugrilliin keskelle!

Äänestä

Miksi tekisit vaikeampaa itsellesi ottamalla hybridin jossa huomattavasti enemmän työtä, kaapelin ja latauksen takia? Lisää mietittävää ja työtä mutta euroja ei säästy. Lisää vikariskiäkin

En voisi kuvitella pitäväni autoa jossa kyljessä kaapelille paikka ja pitäisi aina laittaa lataukseen ja ottaa pois.

Äänestä
  • Vaikka laitat Tojosi lämmitykseen jo, kun ulkolämpötila laskee 5 C paikkeille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei minkäänlaista tietoa automaailmasta, mutta nyt työnantaja tarjoaa plug-in hybridiä. Viimeksi olen omistanut auton vuonna 2007. Ajo kaupungissa ja joskus ehkä mökille. Mitkä ovat halvimmat ladatattavat hybridit? En edes keksi mistä näitä hakisin. Onko missään listaa mitä merkkejä kannattaa tutkia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu