Purra huolissaan vaalimenestyksestään?

Kun on pitänyt imuutella naisjärjestölle tarkoitetut rahat omaan vaalityöhön? Vai nähdäänkö persuissa, ettei satasen akkojen parane hoitaa raha-asioitaan itse?

https://yle.fi/a/74-20010117
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mitä vaalityötä puheenjohtaja tarvitsee ? puheenjohtaja on aina varma valinta

Äänestä

"Purra kieltäytyi haastattelusta ja ohjasi pyynnön puoluesihteeri Luukkaselle, joka antoi vastauksensa sähköpostitse."

Ja persuissa ollaan sitä mieltä, että Purra olisi ministeriainesta? Tätä vartenko Tavio ja Huru kävivät Qatarissa "opintomatkalla"? Puolueen naisjärjestön puheenjohtaja Kike Elomaakin osoittautui melkoiseksi lampaaksi toteamalla:

"Puolue on päättänyt tämän näin. Me teemme vaalityötä ja puolue vastaa rahoitushommasta, että miten se naisten vaalityöhön ohjataan. Ei meillä ole tähän enempää sanomista, Elomaa kommentoi."

Ihan syvimmän pään muslimimeininkiä PS-puolueessa.

Äänestä
  • Muuten vain olet naisia vihaava ap kirjoittanut avauksia lehtilinkkeineen joissa persunaiset tappelee keskenään mitä tuokin edustaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Muuten vain olet naisia vihaava ap kirjoittanut avauksia lehtilinkkeineen joissa persunaiset tappelee keskenään mitä tuokin edustaa?

    Jollakin joka ei ole suosittu edes omien keskuudessa hätä että jää itse ilman viissatasta toisen saadessa hänenkin viissatanen? 😁

    Ihmeellisesti persuihin pesineet kaikki kalifiksi kalifin paikalle haluavat persujen hajoillessa samasta syystä eri ryhmiin/puolueisiin ettei kukaan pysy edes laskuissa mukana? 😁

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Jollakin joka ei ole suosittu edes omien keskuudessa hätä että jää itse ilman viissatasta toisen saadessa hänenkin viissatanen? 😁

    Ihmeellisesti persuihin pesineet kaikki kalifiksi kalifin paikalle haluavat persujen hajoillessa samasta syystä eri ryhmiin/puolueisiin ettei kukaan pysy edes laskuissa mukana? 😁

    Onhan se nyt h..lvetin paljon fiksumpaa panostaa taloudellisesti puolueelle hyödyllisiin osaaviin ja kyekeneviin ehdokkaisiin kuin antaa jokaiselle hiukan karkkirahaa jolla saa paikallislehteen pienen mainokset tms. seassa ollessa ehdokkaita joista ei ole puolueelle mitään hyötyä päinvastoin mistä tuokin kissatappelu kertoo? Edellistä kun ei auta yhtään se, että on myötähäpeään asti saatu lukea lehdistä kuinka persujen riveissä om tätejä jotka tekee pelkkää vahinkoa sille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun on pitänyt imuutella naisjärjestölle tarkoitetut rahat omaan vaalityöhön? Vai nähdäänkö persuissa, ettei satasen akkojen parane hoitaa raha-asioitaan itse?

https://yle.fi/a/74-20010117

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu