Onko se sotiminen niin hauskaa?Eikö kuivat kengät olisi ylellisyyttä?
Venäläiset viettää joulua ukrainan savisessa juoksuhaudassa!
16
70
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän sotaan syylliset siellä ole, he istuvat Kremlissä pitopöydissään, tai kuten Lavrov, lomailevat Thaimaassa, juuri nyt.
- Anonyymi
Vaan jos kaikki täysin järjettömään sotaan määrätyt venäläiset käyttäisivät aivojaan ja kieltäytyisivät lähdöstä, niin Natsi-Puten tyrannia luhistuisi.
Natsi-Putte voisi toki määrätä nuo vankilaan, mutta kuka sitten alistuisi tapettavaksi, jos sotaväki olisi lusimassa, kaikki miljoona miestä?
- Anonyymi
Putler tykkää sotia,kunhan saa itse piilotella muualla,pitää myös puheita kunka hienoa kuolema on mutta ei taida koskea häntä itseään.Kauka viitsii tällaisen takia itsensä vaaraantaa?
- Anonyymi
Putin joutui vankiloista häätämään vangitkin sotaansa, mutta taisivat karata heti kun kykenivät....
- Anonyymi
Täysin halveksittava surkea hullu murhaaja-bunkkeripaappa, kuinka venäläiset sallivat tuon vanhan stalinistinatsipierun pilata elämänsä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putin joutui vankiloista häätämään vangitkin sotaansa, mutta taisivat karata heti kun kykenivät....
Putiin hätistelee jo syöpäpotilaita rintamalla tykinruoaksi rip-rap rip-rap jepjepjepjepjep
Ulkomaat|Venäjä
Syöpäsairas moskovalainen opettaja aiotaan lähettää rintamalle ”tykinruoaksi”
"Poliisi vei moskovalaisen opettajan Daniil Mjatinin aatonaattona armeijan kutsuntatoimistoon. Mies sairastaa syöpää, mutta viranomaiset ovat sanoneet lähettävänsä hänet heti rintamalle."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009289339.html?utm_medium=alsoreadthese&utm_campaign=hs_tf&utm_source=www.is.fi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putiin hätistelee jo syöpäpotilaita rintamalla tykinruoaksi rip-rap rip-rap jepjepjepjepjep
Ulkomaat|Venäjä
Syöpäsairas moskovalainen opettaja aiotaan lähettää rintamalle ”tykinruoaksi”
"Poliisi vei moskovalaisen opettajan Daniil Mjatinin aatonaattona armeijan kutsuntatoimistoon. Mies sairastaa syöpää, mutta viranomaiset ovat sanoneet lähettävänsä hänet heti rintamalle."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009289339.html?utm_medium=alsoreadthese&utm_campaign=hs_tf&utm_source=www.is.fiPutin pitäisi syöstä vallasta, ja heti. Nyt.
- Anonyymi
Karma rankaisee Putinia. Seuraavassa elämässä hän joutuu kokemaan sodan kauhuja.
Valittaa että mitä pahaa minä olen tehnyt kun näin joudun kärsimään.
Hän ei muista mitä teki edellisessä elämässään Putinina sillä Tuonelan joki kun ylitetään kaikki mennyt unohtuu.
Jotkut kyllä muistavat pätkiä edellisistä elämistä.- Anonyymi
Olis kivaa.
- Anonyymi
Tuskinpa Ukrainalaisten olisi kallista armejaa kannattanut ylläpitää jos siittä ei olisi ikinä mitään iloa. Nythän siittä on hyötyä.
Suomenkin asevoimat olisi hyvä testata oikeassa sodassa. Onhan noille maksettu jo vuosikymmeniä turhasta. Hyvä katsoa onko niistä mihinkään tosipaikassa.- Anonyymi
Lähetit toivomuksen ja se otetaan vastaan.saat sotasi mutta vasta seuraavassa elämässä. mitä kylvät sitä niität 👹
- Anonyymi
Niin ne viettivät sota-aikana suomalaisetkin sotilaat.
- Anonyymi
Kommunismin raunioittama kehitysmaa Venäjällä olisi ollut hyvät mahdollisuudet vuoden 1991 jälkeen päästä demokraattisen hyvinvointivaltion kasvu-uralle, mutta voi, voi! Ne päästivät yksinvaltiaaksi puhdasoppinen stalinatsi Putlerin.
Nyt tästä kärsii Ukrainan kansa ja myös Venäjän näköjään ikuisen kirouksen alainen Venäjän kansa.
Yk:n pitäisi ottaa Venäjän hallitseminen haltuun. Ryssä ei tuohon kykene.- Anonyymi
Gorban jälkeen kehitys meni väärään suuntaan ja kaikki menetettiin.
- Anonyymi
On ihme että on yksi valtio jossa ei asiallinen hallinto onnistu,,on mielipuolta diktaattoria..
Ja mitä enemmän venälöistä tapetaan sit tyytyväisempiä tuntuvat olevan..- Anonyymi
Natsi-Putelle ei venäläisen sotilaan henki ole kopeekan arvoinen. Niin kauan kuin tuo hullu natsi saa työnnettyä nuoria ja vanhempiaakin miehiään tykinruuaksi aloittamaansa järjettömään imperialistiseen hyökkäyssotaansa ei Venäjällä ole mitään mahiksia sivistykseen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san3123665Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell302027Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.441656- 861507
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.991309- 1451195
- 811074
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.971046Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.212877Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61787