Näin kirjoittaa ministeri Antti Kurvinen Järviseudun Sanomien joulunumerossa.
Oikein.
Aloitetaan Evijärven perusterveydenhuollon lääkärivastaanotosta, joka on tärkeä lähipalvelu.
Leipää ja lämpöä Evijärvellä jo on.
Kiitokset Antti Kurviselle tästä julkisesta hyvästä kannanotosta. Olen jo pitkään ajatellut, että puolueen pitäisi toimia tässä asiassa.
Oikein.
Aloitetaan Evijärven perusterveydenhuollon lääkärivastaanotosta, joka on tärkeä lähipalvelu.
Leipää ja lämpöä Evijärvellä jo on.
Kiitokset Antti Kurviselle tästä julkisesta hyvästä kannanotosta. Olen jo pitkään ajatellut, että puolueen pitäisi toimia tässä asiassa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Leipää, lämpöä ja lähipalveluita tarvitsemme, kurvista emme tarvi..
Kyllä Kurvinen puolustaa Evijärven lähipalveluita.
Kurvinen onnitteli meidän uusia ylioppilaitakin. Varmaan täydestä sydämestä.
Vasemmistolaisia punikkeja tai viherhippejä kukaan ei tarvitse mihinkään.
Vasemmistolaisuus on yhteiskunnan syöpä.
Kirjoittiko Kurvinen vasemmistolaisuudesta noin. Jos kirjoitti niin hyvin menee velka hallituksella.
Ei kirjoittanut. Minä kirjoitin ja minä en ole Kurvinen.
Siitä huolimatta vasemmistolaisuus on yhteiskunnan syöpä.
Niin. Niinkö se on. Sittenhän sinä voit olla vapaasti ihan oma itsesi. Kahden maitolaiturin välin verran tyhmempi kuin Kurvinen.
Tyhmähän sellainen on, joka viherippejä, vasemmistoliiton punikkeja tai Sdp:n hörhöjä äänestää.
Minä en ole koskaan niitä äänestänyt, eikä äänestä evijärveläisten enemmistökään.
Kyllä olet.
Oikea, aito korvatunturin Kurvinen.
Hou, hou, Hou kuten Soinin setä sanoo!
Kun nyt kuitenkin olet Kurvinen, vaikka toisin väitätkin, niin aloita nyt yhtenä Vaasan vaalipiirin monista ministereistä tuo evijärveläisten lääkärivastaanoton perustamisen tukeminen. Se on kauhavankielelläkin lähipalvelu. Sellainen lähipalvelu, jonka tärkeyttä korosti Järviseudun Sanomien kolumnissa. Ihan itse kirjoittamassasi.
Jos et kuitenkaan halua asialle mitään tehdä, on turha tulla kerjäämään vaaleihin sinulle ja kepulle minun, perheeni ja sukuni ääniä. Tuskinpa edes meidän kaikkien ystävien ääniä. Näin se on, saluutti se.
Kurvinen oli keskustan häpeäpilkku IS:n ministeri pörssissä arvosanalla 6,1. Olisiko Kepulla aika keskittyä aivan muuhun kuin maakunnan asukkaitten elinehtojen huonontamiseen.
Kurvislainen politiikka syövyttää puolueen uskottavuutta.
"maakunnan asukkaitten elinehtojen huonontamiseen."
HÖPÖ HÖPÖ TYPERYS.
Maaseudun kurjistajat ovat aina löytyneet viherhipeistä, Sdp: n hörhöistä ja kokkareista.
Ja vasemmistoliiton punikit haluavat kurjistaa kaikkien muiden paitsi lappalaisten sekä Kainuun korpikommunistien asemaa.
Niinkö on. Jos on, Antti hoitaa Evijärvelle lakisääteisen perusterveydenhuollon lääkärivastaanoton.
Joo-o. Antti hoitaa. Uskotko?
Kurviselle labratakki päälle ja pullonpohjalasit nenälle.
Bebanteenia tuubi sinne ja toinen tonne.
Kaiken maailman ääliöt ja kakarat tänne kirjoittavatkin.
Tuollainen kommentti osoittaa suurta tyhmyyttä ja yksinkertaisuutta.
Siitä puuttui neljäs L = liikenneympyrä
Ropo ei tuo leskeäkään kirkkoon. Leski on parannuksensa osoittanut.
Pettääkö Kurvinen lupauksensa. Satavarmasti pettää.
Noin on kepu tehnyt Pohjanmaalla vaaleista vaaleihin.
Onko väki jo tottunut siihen, että kansanedustajat tulevat tupailtoihin valehtelemaan.
Ovat. Eihän ne kepun kansanedustajat nyt muuta voi tehdä. He tietävät, että puhumalla totta, puolueen kannatus laskisi vielä jyrkemmin kuin nyt laskee.
Totuus kepun tekemisistä on valetta karumpi.
Kurvinen ei taida tietää että nuo asiat on itsestään selvyyksiä ei niitä tarvi lupailla.
Kuulin jutun yli vuosi sitten oululaisen hotellin ruuhkaisella aamiaisella. Siistissä puvussaan oleva mies luki aamun lehteä ja kertoi päiväkodista haetun pienen poikansa jutelleen kovasti hatti vatista useampaan kertaan.
Sitten viikonloppuna perhe katsoi uutisia ja siellä haastateltiin ministeri Kurvista. Samalla poika keskeytti leikkinsä ja ryntäsi tv-ruudun eteen ja osoitti sormellaan ministeriä ja sanoi: hatti vatti. Äiti sanoi, että ei ole. Poika toisti asiastaan vakuuttuneena: hatti vatti.
No Antti, kun tulet Evijärvelle ennen vaaleja meidän puolueväelle vakuuttelemaan erinomaisuuttasi, niin kerro oletko valmis tekemään työtä evijärveläisen perusterveydenhuollon lääkärivastaanoton puolesta.
Jos et ole valmis tukemaan kerro sekin.
Varmuudeksi vielä viestin meidän evijärveläisten oikein hyvin ymmärtävän, että Keskustapuolue ei ole meille ainut vaihtoehto. Olet vahvasti korostanut lähipalvelujen tärkeyttä. On aika osoittaa konkreettisesti tuon korostamisen vakavuus. On oikea aika puhua totta ja vastata sanoistaan.
Terve terve.teille on tarjolla hyvät lähipalvelut jaa useita lääkäreitä-Kauhavalla!
Kuinka sinä ilkkuisit jos kauhavalaisten lääkärivastaanotto olisi Evijärvellä. Ei taitaisi naurattaa jos toisit joka viikko perheen isoisän tai isoäidin Kauhavalta Evijärvelle lääkäriin. Alkaisit sinäkin pohtia onko tilanteessa mitään järkeä.