Ennustukset tulevalle vuodelle

Anonyymi-ap

Putinistit ovat jo ehtineet erikoisoperaation onnistumisen myötä toteuttamaan tulevan vuoden tapahtumat. Tällein näin: https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009291136.html

Medvetevvillä on huumeiden käytön seurauksena ilmaantunut jonniinlaisia ajatusharjoja joita nyt ajankulukseni korjailen eli en suinkaan ennusta mistään hampuliruohon lehdista vaan keksin rehellisesti aivan omasta päästäni ollen paljon pätevämpiä kuin ovat näitten näin harhat.

Tässä tullee tiukkaa totuutta ensivuoden tapahtumisiksi:

1. Öljystä tulee ympäristösaastetta, josta johtuvat ympäristön ennallistamiskulut nousevat jonnekkin tuonne kolmen ruplan paikkeille tuntia kohti. Kaasua saadan sen mitä tarvitaan Qatarista kolmella markalla kuutio.

2. Britannia, mikä se o ?

3. EU porskuttaa isäntämiehenä Medvetevvin toimistolle pistäen tupakiksi kysyen sauhujen välillä jotta: mikäs ukko se sinä olet ? Oletko kovinkin tärkeätä toimihomaa toimittamassa vai muuten vaan tyhmä. Vielä yhäkö sinulla on ruplia maahan piilokätköön jemmattuna vaan minullapa on euroja laukut täynnä ja se on kovaa valuuttaa se eikä mitään mahorkan sätkäpaperia.

4. Puola miehittää koko Smolenskin sillä se historiallista Puola-Liettualle kuuluvaa maata se. Menkäähän venäläiset sinne sivummalle kun pehtoorit alkavat hommiansa hoitamaan.

5. Eurooppa pelastuu viidenneltä valtakunnalta kun Wagnerin Totenkopff pataljoonat kohtaavat tuhoisan loppunsa Ukrainan aroilla. Ei tullut natselle tälläkään kertaa voittoa kun Putin häviää sodan.

6. Kiina huomatessan historiallisen tilaisuuden tulleen hyökkää salamasodalla Siperiaan saaden tällöin Venäjän hyökkäyssodassa Kiinalta valloittamansa alueet takaisin Keskuksen valtakunna alaisuuteen. Siperia on Kiinalle sama asia kuin on Krim Venäjälle ja siksi Siperia kuuluu Kiinalle. Mitä nokankoputtelemista jollakin Putlerilla on siihen asiaan.

7. Novgorod eroaa Venäjästä palauttaen itsenäisyytensä kuten baltit tekivät Neuvostoliiton hajoamisen myötä. Kurva russia !

8. Siperiassa shamaani palaa takaisin ihmisten maailmaan loveen lankeamisensa jälkeen ja näin tulee isomulkkuisesta Rasputinista Bolgarin travitsa. Putin lähtee maanpakoon Venetsuelaan. Lavrov poltaa novitshokkia luullen sitä tupakaksi. Makarova myydään Marrakeshin markkinoilla bordelliin.

9. Fossiilitalouden hylkäämisen jälkeen Eurooppa on koko maailman suurin talousmahti ja venäläiset oligarkit nahkasaappaiden kiillottajina juna-asemilla. Mahtaa persuja ketuttaa kun ovat niin kovasti tällaista tulevaisuutta vastustaneet.

10.Ruplatalous romahtaa vaikka kuinka setelipainot tuuppaisivat sileätä painomusteelle tuoksuvaa lämmintä ainoastaan siirtomaissa käypää vessapaperia ympärivuorokautisesti.

11.Tulevana kesänä nautitaan elämästä poislukien venäläiset joilta loppuu Putinin lupaamat elintarvikkeet kun ei ole tavaratoimitukset saapuneet Moskovaan asti näistä kolhooseista eikä sovhooseista.

12.Kurva Russia !

1

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

      ❤️ ­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17682572V

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6135
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5930
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1231
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      185
      1077
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe