Ennustukset tulevalle vuodelle

Anonyymi-ap

Putinistit ovat jo ehtineet erikoisoperaation onnistumisen myötä toteuttamaan tulevan vuoden tapahtumat. Tällein näin: https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009291136.html

Medvetevvillä on huumeiden käytön seurauksena ilmaantunut jonniinlaisia ajatusharjoja joita nyt ajankulukseni korjailen eli en suinkaan ennusta mistään hampuliruohon lehdista vaan keksin rehellisesti aivan omasta päästäni ollen paljon pätevämpiä kuin ovat näitten näin harhat.

Tässä tullee tiukkaa totuutta ensivuoden tapahtumisiksi:

1. Öljystä tulee ympäristösaastetta, josta johtuvat ympäristön ennallistamiskulut nousevat jonnekkin tuonne kolmen ruplan paikkeille tuntia kohti. Kaasua saadan sen mitä tarvitaan Qatarista kolmella markalla kuutio.

2. Britannia, mikä se o ?

3. EU porskuttaa isäntämiehenä Medvetevvin toimistolle pistäen tupakiksi kysyen sauhujen välillä jotta: mikäs ukko se sinä olet ? Oletko kovinkin tärkeätä toimihomaa toimittamassa vai muuten vaan tyhmä. Vielä yhäkö sinulla on ruplia maahan piilokätköön jemmattuna vaan minullapa on euroja laukut täynnä ja se on kovaa valuuttaa se eikä mitään mahorkan sätkäpaperia.

4. Puola miehittää koko Smolenskin sillä se historiallista Puola-Liettualle kuuluvaa maata se. Menkäähän venäläiset sinne sivummalle kun pehtoorit alkavat hommiansa hoitamaan.

5. Eurooppa pelastuu viidenneltä valtakunnalta kun Wagnerin Totenkopff pataljoonat kohtaavat tuhoisan loppunsa Ukrainan aroilla. Ei tullut natselle tälläkään kertaa voittoa kun Putin häviää sodan.

6. Kiina huomatessan historiallisen tilaisuuden tulleen hyökkää salamasodalla Siperiaan saaden tällöin Venäjän hyökkäyssodassa Kiinalta valloittamansa alueet takaisin Keskuksen valtakunna alaisuuteen. Siperia on Kiinalle sama asia kuin on Krim Venäjälle ja siksi Siperia kuuluu Kiinalle. Mitä nokankoputtelemista jollakin Putlerilla on siihen asiaan.

7. Novgorod eroaa Venäjästä palauttaen itsenäisyytensä kuten baltit tekivät Neuvostoliiton hajoamisen myötä. Kurva russia !

8. Siperiassa shamaani palaa takaisin ihmisten maailmaan loveen lankeamisensa jälkeen ja näin tulee isomulkkuisesta Rasputinista Bolgarin travitsa. Putin lähtee maanpakoon Venetsuelaan. Lavrov poltaa novitshokkia luullen sitä tupakaksi. Makarova myydään Marrakeshin markkinoilla bordelliin.

9. Fossiilitalouden hylkäämisen jälkeen Eurooppa on koko maailman suurin talousmahti ja venäläiset oligarkit nahkasaappaiden kiillottajina juna-asemilla. Mahtaa persuja ketuttaa kun ovat niin kovasti tällaista tulevaisuutta vastustaneet.

10.Ruplatalous romahtaa vaikka kuinka setelipainot tuuppaisivat sileätä painomusteelle tuoksuvaa lämmintä ainoastaan siirtomaissa käypää vessapaperia ympärivuorokautisesti.

11.Tulevana kesänä nautitaan elämästä poislukien venäläiset joilta loppuu Putinin lupaamat elintarvikkeet kun ei ole tavaratoimitukset saapuneet Moskovaan asti näistä kolhooseista eikä sovhooseista.

12.Kurva Russia !

1

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

      ❤️ ­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17682572V

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3426
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2422
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      116
      1220
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      13
      1203
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1109
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      49
      948
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      894
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      890
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      39
      777
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      201
      714
    Aihe