Kehittääkö evoluutio venäläisille lentotaidon?

Venäläisiä tippuu ikkunoista tiivistä tahtia. Ennustankin, että venäläisille kehittyy evoluution myötä sulat ja lentotaito. Mitä mieltä sinä olet?
29117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Osasta venäläisiä kehittyy uusia lintulajeja ja osasta selkärangattomia.

Äänestä

Tai venäläisille kehitettävä ikuinen laskuvarjo selkään!

Äänestä

Venäläiset ovatkin jo oppineet syömään ruuanpuutteessaan matoja!

Äänestä

Viron kielessähän on hieman tuohon suuntaan viittaava sana lendmadu, vähän niinkuin lentomato.

https://ilmainensanakirja.fi/viro-suomi/lendmadu

No, näyttää olevan suomeksi lohikäärme. Ehkä evoluutio voi tuottaa vielä lohikäärmeen.

Äänestä
  • Perinteisesti lohikäärmeet tunnetaan rikkauksille ahneina itsekkäinä ryöstelijöinä sekä tunteettomina tappajina ja kaiken tuhoajina. Kuvaa siis juuri sitä millaisia venäläiset ovat ja mitä he ovat Ukrainassa tehneet.

    Äänestä

Venäjällä onkin alkanut uusi villitys rakentaa vain yksikerroksisia kerrostaloja.

Äänestä

Onneksi suomen mediaryhmä on aina paikalla, kun jotakin Venäjällä tapahtuu. Taas joku hyppäsi 21 kerroksesta Pietarin eteläpuolella. Harmi, etten saa siirrettyä kuvaa tästä tärkeästä uutisesta.
Meillä ei oikein mikään onnistu. Edes kirkkokansaa ei osattu kypsentää kunnolla, kun ovien narut oli niin huonoksi homehtuneet.

Äänestä

Putte ja Puten lätissä on oltava niinku Puten mukaan. Muuten voi kuolla monilla eri tavoin. Olet onnellinen jos selviät vankeudella. Trollit syövät rehua kaukalosta ja tekee niinku sanotaan.. vapaa ajattelu ja kirjoittelu eli vapaa sana on kiellettyä. Nää trollitkaan eivät uskalla vieläkään käyttää sanaa sota. Vaikka Putte sen tekee. .Säälittäviä olentoja ..papukaijjoja..jotka ovat vain pelinappuloita...Naurettavia ku ennustavat miten sodassa menee ym.. Meillä oli lämpöä ja sähköä jouluna ja Ukraina ei ole antautunut.. niiden ennustukset... niinku Puten.. Eivät toteutuneet.. no ehkä sitten joskus jos ja kun Putte tapetaan ääni muuttuu niidenkin kellossa

Äänestä

Maapallon keskipiste vetää kusipäitä puoleensa 9,8Gn kiihtyvyydellä. Hyvä niin, voimia omaisille.
Slava Gerojam Rossii.

Äänestä

Oligarkkien usko tulevaisuuteen on kadonnut taivaan tuuliin, mutta sähkö mossea olisi kiva kokeilla!

Äänestä
  • Venäläisessä sähköautossa ei ole akkuja, vaan sähkö tuotetaan polkugeneraattorilla. Auton teho ja huippunopeus riippuu siis kyydissä olevien polkuvoimasta. Autoa ei voi ajaa yksin, koska generaattorin polkimet ovat vain pelkääjän paikalla ja takapenkkiläisillä.

    Äänestä

No eihän nuo Venäläiset pysy ilmassa edes lentokoneillakaan. Kestää vielä pitkään tuo lentokyvyn oppiminen.

Äänestä

Oligarkeilla on kiire opetella tavalla tai toisella äkkiä lentämään.

Äänestä

Olen sitä mieltä, että olet täysin turhake. Voisit kokeilla omaa lentotaitoasi, mahdollisimman pian.

Äänestä

Venäjällähän tippui se yksi johtaja viime kesänä sairaalan 6. kerroksesta ja paikallisten uutisten mukaan hän kuoli siinä matkalla vakavaan sairauteen.

Äänestä
  • Tuo oli jo todella vaikuttavaa. Yhtä vaikuttavia olivat ne itsemurhat, joissa yksi oli ampunut itseään päähän, monta kertaa. Ja toinen oli pilkkonut itsensä kirveellä. Vaatii jo lujaa luonnetta ja tuimaa päättäväisyyttä moinen.

    Äänestä

Ei kehitä kerkeävät kuolla sukupuutoon ennen sitä muuten kyllä jos kaikki maailman ihmiset alkaa heilutella käsiä ylös alas ja hyppiä ilmaan kokoajan niin 100 000 vuoden päästä jo 15-20 metrin lento voi jo onnistua sikläisiltä lintuihmisiltä.

Äänestä

Ottavat ressukat Red Bull mainoksen todesta :D

Da

Äänestä

Milloinkas Suomessakin punikkia lentää

Äänestä

Evoluutio alkaa kehittää venäläisviruksia. Kun ne päästetään maailmalle, tulee pandemia.

Äänestä

Evoluutio on jo vaikuttanut ainakin venäläisten puhekykyyn - venäläisen on nykyään täysin mahdotonta puhua totta. Kaikki mitä venäläiset sanovat on aina valhetta ja oikea totuus täsmälleen päinvaistainen kuin mitä väittävät.

Äänestä

Pitäkää ne ikkunat kiinni.
Läpiveto on kauhea!

Äänestä
  • Kalterit on saatava kaikkiin ikkunoihin putoamisten ehkäisemiseksi Venäjällä.

    Äänestä

Eihän tuokaan ole kuin valtamedian probagandaa jolla hyvä uskoiset hölmöt saadaan luulemaan että Venäjällä kaikki olis päin persettä.. joka maassa näitä saman tyylisiä asioita tapahtuu mutta nyt on vaan medialla venäjävastainen buumi päällä niin näillä "uutisilla" mitä kohta vuosi on luettu yritetään saada venäjä näyttämään täys mädältä.. on niin läpinäkyvää paskaa tuo!

Äänestä
  • Säälittävä jälkeenjäänyt ryzzänkätyri ei osaa edes kirjoittaa suomen kieltä, mutta todistaa kyllä vakuuttavasti sen mitä ylempänä sanottiin venäläisten puhe-evoluutiosta.

    Eikä rikollista terroristivaltiota, jossa ei ole mitään vapauksia eikä ihmisoikeuksia, voi millään konstilla enää saada näyttämään enempää täysin mädältä kuin mitä se jo on. Pahuuden ja valheen valtakunta jossa totuuden puhuminen on lailla kiellettyä. Sivistymätön takapajula täynnä luolamiestasolle jääneitä moraalittomia raakalaisia ja barbaareja, jotka ryöstävät, raiskaavat, kiduttavat ja kansanmurhaavat naapurimaansa asukkaita.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Säälittävä jälkeenjäänyt ryzzänkätyri ei osaa edes kirjoittaa suomen kieltä, mutta todistaa kyllä vakuuttavasti sen mitä ylempänä sanottiin venäläisten puhe-evoluutiosta.

    Eikä rikollista terroristivaltiota, jossa ei ole mitään vapauksia eikä ihmisoikeuksia, voi millään konstilla enää saada näyttämään enempää täysin mädältä kuin mitä se jo on. Pahuuden ja valheen valtakunta jossa totuuden puhuminen on lailla kiellettyä. Sivistymätön takapajula täynnä luolamiestasolle jääneitä moraalittomia raakalaisia ja barbaareja, jotka ryöstävät, raiskaavat, kiduttavat ja kansanmurhaavat naapurimaansa asukkaita.

    Ja taas yks mätämedian uhri...

    Äänestä

Ajatelkaapa miten mahtavan maan venäjästä saisi, JOS sinne joskus sattusi pääsemään valtaa muitakin kuin ROSVOJA ja RIISTÄJIÄ. Maassa on mahtavat luonnonvarat, jos niitä vain käytettäisiin oikein. Varmasti maasta löytyisi oikeasti viisaista ihmisiä, jotka saisivat kehityksen nousemaan korkealle. (Nyt tietysti on jo vaikea niitä viisaita venäjältä löytää, kun kaikki ovat paenneet muualle.) Nyt kourallinen ihmisiä riistää kaiken mitä irti saavat ja kansa elää kurjjudessa ja suostuu vielä rintamalla jopa kuolemaan, jotta nämä kultalusikalla syövät saavat nauttia elämästään. HERÄTKÄÄ VENÄJÄN KANSALAISET!!!!

Äänestä

LOL

Äänestä

Kolmas kerros on paha, niin lyhyellä matkalla ryssä ei ehdi avata edes poplarin nappeja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäläisiä tippuu ikkunoista tiivistä tahtia. Ennustankin, että venäläisille kehittyy evoluution myötä sulat ja lentotaito. Mitä mieltä sinä olet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu