Lähetetään persut Marsiin

Siellä on niin kylmä ettei dieselkotteroilla tapahtuva planeetan lämpeneminen haittaa.

Kun eivät maapallolla osaa elää siivosti.
1980
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

kyllä sosiaalidemokraatit kaikki kaivoon

Äänestä

Helpompi lähettää sinne mistä ne tulleet ,, i? Täytys tietää edes ilmansuuntaa.. onko kukaan tutkija saanu niistä dna,ata.

Äänestä
  • Kantasuomalaisten esi-isät ovat alkuperäiskansaa ja asuttivat Suomea jo kauan ennen kuin saamelaiset tai vasurien lemmikit saapuivat.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Kantasuomalaisten esi-isät ovat alkuperäiskansaa ja asuttivat Suomea jo kauan ennen kuin saamelaiset tai vasurien lemmikit saapuivat.

    Saamelaiset on kyllä SUomen ja Euroopan ainoa alkuperäiskansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Saamelaiset on kyllä SUomen ja Euroopan ainoa alkuperäiskansa.

    Eli siis vain saamelaiset saa jäädä Suomeen. Niinkö roturekisteriä kannattavat persut.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Saamelaiset on kyllä SUomen ja Euroopan ainoa alkuperäiskansa.

    Älä jauha paskaa. Suomi asutettiin nopeasti jääkauden jälkeen ja saamelaiset saapuivat suomeen vasta tuhansia vuosia myöhemmin. Tarkista ihan mistä tahansa.

    Tyypillistä antivalkoista vasuripropagandaa väittää, että valkoiset eivät ole alkuperäiskansaa missään vaan he ovat tulleet tyyliin jostain ulkoavaruudesta.

    Äänestä


Robot Sanna Marsiin, jees jees!

Äänestä

SDP, juoskaa mereen! Tulee halvemmaksi kuin Mars lennot!

Äänestä
  • Koska te laitatte purran kiertoon. Olis se näky, purra perusäijä hallituksessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Koska te laitatte purran kiertoon. Olis se näky, purra perusäijä hallituksessa.

    Halla pistää purran vaihtoon. Se oli naisvihaa purduavalta puolueelta hämäystemppu.väliaikainen.ne yrittää Taviota johtoon. Tuli tosi kuhmu arabimaan vierailusta.

    Äänestä

Mitähän tuohonkin puupään aloitukseen sanoisi? Enpä taida sanoa muuta kuin että ihmettelen tuotakin puupäätä!

Äänestä

Aloittaja, koetko olevasi fiksu.

Äänestä

Tämä on hauska palsta, tältä palstalta löytyy tyhmimmät aloitukset ja niitä myötäilevät kommentit. Sitä kuvittelee, että ei enää tyhmempää aloitusta voi tulla, mutta sitten tulee kuitenkin aloitus, joka lyö tyhmyydessään kaikki edelliset alotukset.
Jatkakaa samaan malliin, niin tietää mistä kaikkein tyhmimmät aloitukset ja niiden myötäilijät löytyvät.

Äänestä

Kunhan jonnekin maata kiertävälle radalle.

Äänestä

Annan heti menomatkaan rahaa.

Äänestä

Aloittaja-tiltu. Riidankylvöhommaa palkkansa eteen.

Äänestä

Lähetetään vasuri sinne lemmikkiensä kanssa toteuttamaan suurta #unelmaansa. Ja rakastamaan.


"Artikkelissa kerrotaan Järvassa työskentelevästä naispuolisesta opettajasta, joka kertoo väkivaltaisesta ja uhittelevasta koulumaailmasta. Opettajien kutsuminen ”huoriksi” ja ”nussin sinun äitiäsi”-tapaiset huutelut ovat arkipäivää, kuten brutaalit väkivaltaisuudet.

– Itse olen kieltäytynyt käyttämästä suojaliivejä, mutta jopa jotkut vanhemmat tulevat vanhempainiltoihin suojaliiveihin pukeutuneena, opettaja kertoo.

Valkoihoisiin kohdistuva huorittelu on arkipäivää.

– Oppilaat sanovat minulle, että olen likainen. He tarkoittavat tällä likaisuudella sitä, että olen valkoinen ja kristitty. ”Älä koske minuun, olet likainen”, he voivat kirkua.

Toim. huom: Järvan alueeseen siis kuuluu Tukholman maahanmuuttajghetot Rinkeby-Tensta-Husby ja tällä alueella ei todennäköisesti ole yhtään ainoaa ruotsalaista lasta koulun oppilaina.

Opettaja kertoo edelleen, että monilla oppilailla ei ole minkäänlaista impulssikontrollia ja he ns. loukkaantuvat erittäin helposti. (Loukkaantumisessa on kyse kunniakulttuurin piiriin kuuluvien miesten ns. rispektistä.) Opettaja kertoo kuinka jotkut oppilaat ovat selvittäneet hänen asuinpaikkansa ja tulleet pimpottelemaan ovikelloa, koska ovat loukkaantuneet verisesti esimerkiksi sen takia, että opettaja on korjannut väärän vastauksen.

– Yksi oppilas esimerkiksi seurasi minua koulun jälkeen iltaisin. Poika sanoi, että varohan vain ja sellaista. Kerran tulin kotiin kun kotini oven takana oli nuorukaisia ja he yrittivät mennä oveni läpi. Sitten kerran tuli puolen sataa tekstiviestiä, jossa uhkailtiin, joissakin viesteissä oli minusta salaa otettuja kuvia. Sävy oli selvä: kannattaa varoa, nainen kertoo ja jatkaa:

– En varsinaisesti pelkää, mutta onhan se hieman epämielyttävää. Lisäksi henkilökunnan keskuudessa tiedetään ketkä oppilaat ovat vaarallisia ja keiden perheet ja suvut ovat vaarallisia.

Opettaja kertoo, että ei voi kuitenkaan matkustaa julkisilla kulkuvälineillä kouluun Rinkebyhyn. Hän itse asuu toisella puolella kaupunkia. Opettaja on vuokrannut Rinkebystä autotallipaikan ja palkannut miehen vartioimaan autoa, että sitä ei polteta. Opettajan motiivi jatkaa opettamistointa on hyvä palkka.

Artikkeli antaa melko synkän kuvan maahanmuuttajaghettojen koulujen tilasta. Asiasta on kerrottu Pt-mediassa aiemminkin. Kannattaa lukaista oheinen artikkeli samaan syssyyn."


/PT-Media

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siellä on niin kylmä ettei dieselkotteroilla tapahtuva planeetan lämpeneminen haittaa.

Kun eivät maapallolla osaa elää siivosti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu