Onko kellään kokemuksia Persona-tietokoneesta? Haluaisin vaihtaa hormoonittomaan ehkäisyyn!
PERSONA
Milla
3339
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Aiemmin aiheesta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=119&conference=1500000000000010&posting=22000000005405971#22000000005405971
Käypä kattoo tuolta tietoa personasta: http://www.persona.info/fi/
Testejä ei todellakaan tehdä joka päivä niinkuin aikaisemman kirjoittajan linkissä sanottiin ja kuukautiskierrossa saa olla parin päivän heittoja suuntaan ja toiseen. Minulta voit myös kysellä personasta, jos et sivuilta löydä tarvitsemaasi tietoa.. Ensimmäistä kuukautta käytän kyseistä menetelmää..
Onko Personan käyttö virtsatesteineen ollut niin stressavaa kuin usein sanotaan? Käytitkö aikaisemmin hormonaalista ehkäisyä, onko lopettaminen ollut fyysiselle (ja henkiselle) hyvinvoinnille hyvä ratkaisu? Tässä vaiheessa on varmaan vielä aika aikaista kysyä, että onko ehkäisy myös toiminut :)