Julkiset menot kasvaa

Anonyymi-ap

hallitus vie suomen kurjuuteen maahanmuuttopolitiikallaan , ilmastopolitiikallaan ja velanotollaan. JULKINEN menoerä on suurimmillaan liian suurella eduskunta henkilökunnallaan ja heidän avustajillaan ja ministerien avustajia keskimäärin 7 henkeäper henkilö, Isot määrät virkamiehiä jotka kaikki vievät rahaa isojen palkkojen lisäksi matkustus ja ateriakuluillaan ja koulutusmenoerillä ja väärinkäytöillään omien etujensa hyväksi. PUHUMATTAKAAN vuosien ajan kansanedustajien saamat sopeutusrahat.
Sotekulut jo kuukausia 20 000 kukaudessa per henkilö johtajille ja kukaan ei ole huolissaan heidän palkoistaan joita on jo 30.
SAIRAANHOITAJILLE TAPELTIIN PALKANKOROTUKSIA MONTA KUUKAUTTA MUTTA NÄMÄ HERROJEN PALKAT KOROTETAAN VUOSITTAIN ilman suuria keskustelua , yksi nuijan koputus ja se on siinä

3

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lisää vaan menoja ja velkaa, niin saadaan pulkkamäkeen lisää vauhtia.

    • Anonyymi

      Jättimäiset palkankorotukset julkiselle sektorille vaikka SUomessa se on yksinkertaisesti liian iso ja siitä on eu_kin motkottanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      76
      2802
    2. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      28
      2537
    3. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      47
      2311
    4. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2044
    5. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      110
      1549
    6. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      167
      1393
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1062
    8. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      27
      1055
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      846
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      834
    Aihe