Menee aina vaan hullummaksi putini touhut. Nyt hän antoi sormukset hännystelijöilleen kokouksessa. Vain Likasanko nuoleskeli putinia ja laittoi sen sormeensa.
Lainaus: ...
Putin jakoi sormukset Pietarissa pidetyssä Itsenäisten valtioiden yhteisön (IVY) epävirallisessa kokouksessa Azerbaidzhanin, Valko-Venäjän, Kazakstanin, Kirgisian, Tadzhikistanin, Turkmenistanin ja Uzbekistanin presidenteille sekä Armenian pääministerille.
Yhdeksännen sormuksen Putin piti itsellään. Sormuksissa on teksti ”Hyvää uutta vuotta 2023”. Meduzan mukaan sormukset vaikuttavat olevan keltakullasta ja valkokullasta valmistettuja.
Sormukset eivät ilmeisesti herättäneet johtajissa suurta suosiota, sillä Meduzan mukaan ainoastaan Valko-Venäjän presidentti Aljaksandr Lukashenka laittoi sormuksen heti sormeensa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009294404.html
Lainaus: ...
Putin jakoi sormukset Pietarissa pidetyssä Itsenäisten valtioiden yhteisön (IVY) epävirallisessa kokouksessa Azerbaidzhanin, Valko-Venäjän, Kazakstanin, Kirgisian, Tadzhikistanin, Turkmenistanin ja Uzbekistanin presidenteille sekä Armenian pääministerille.
Yhdeksännen sormuksen Putin piti itsellään. Sormuksissa on teksti ”Hyvää uutta vuotta 2023”. Meduzan mukaan sormukset vaikuttavat olevan keltakullasta ja valkokullasta valmistettuja.
Sormukset eivät ilmeisesti herättäneet johtajissa suurta suosiota, sillä Meduzan mukaan ainoastaan Valko-Venäjän presidentti Aljaksandr Lukashenka laittoi sormuksen heti sormeensa.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009294404.html
Vastaukset 44
Vanhimmat
Ei oo normaalia tuo. Ei kyllä mikään muukaan.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul....
...yksi Mustalle Ruhtinaalle valtaistuimellaan
maassa Mordorin, joka varjojen saartama on.
Yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee
Maassa Mordorin joka varjojen saartama on.
Wau!
Se on kyllä semmoinen varjojen peittämä mordor koko valtio. Ja paha sauron siellä.
Venäjää on jo vuosikaudet sanottu Mordoriksi silloin tällöin.
Miehille sormuksien antaminen on melko homoa
Antamisesta tiedä mutta sormusten pitäminen on kyllä. Ellei sitten satu olemaan sutenööri ammatiltaan.
Menivätkö kihloihin noin monen kanssa.
Vieraat kuuluvat nyt putinille.
Sauron tekee niistä sormusaaveita.
Minä luulin putinia heteroksi.
Toivottavasti putin ei joudu oikeuteen homopropagandan levittämisestä. Nyt kyllä näyttää pahalta.
Johan se putin käytti puheesaan ekan kerran sanaa sota eikä erityisoperaatio eli siitä jo 15v linnaa jos putini lakien mukaan toimitaan mutta ei taida lait koskea staari putinia.
Pojat järjestävät salaisia pridekulkueita kremlissä. Putler ratsastaa yläosattomassa, heposena on puten vastakihlattu Luka.
Putler meni kihloihin! Onnea!
Ainoastaan yksi morsian hyväksyi kosinnan ja otti sormukseen sormeensa.
Suomen homot iloitsee vihistä. Entä sitten.
Kylläpä Putin on nyt niin prideä niin prideä.
Oli kyllä sellaset ilmeet herroilla että tämä ei nyt pääty hyvin heidän maiden kannalta ja ovat nyt siis virallisesti putin puudeleita luka tosin oli ilonen mutta muut ihan järkyttyneitä mitähän putin tekee heille jos eivät käytä noita no arvatentkin myrkyttää ei ole kyllä helppo paikka heilläkään putini tuhon alla.
Mitä häpeämistä tuossa on? Ystävyys ja rakkaus on aina kaunista, sormus on ikuisen liiton ja rakkauden merkki.
Pakkoavioliitot on lain vastaisia sivistyneissä valtioissa. Sormuksessa varmaan jotain myrkkyä ja vasta-aine Putella. En ottas mitään vastaan harhaiselta.
Venäläiset ovat outo kansa. Ei ne ihan normaaleja ole.
Lapsellisia murhaajia.
Sormukset eivät
Kai olleet mittojen
Mukaisia
Liian tiukkoja tai väljiä
Ei ihme että ilme
Kuin hapansilakalla
Olikohan putinin omasta mielestä noin niinkuin onnistunut pr-temppu?
Ilmeisesti oli kuten vaikka ne naurettavat propankandavideot joita julkastu viimeviikoilla kai ne puppoaa venäjän kansaan kun muualla ova naurettavuuden ja mauttomuuden huippuja.
Upea sormus, joka on suuri keräilyharvinaisuus tulevaisuudessakin ja voihan sen viedä kani konttoriin?🤑
Tuskin mikän kani uskaltaisia putinin sormusta ostaa jos joku sitä myy vois olla viimeinen ostos. Sormukset ja niiden haltiat on putinin omaisuutta.
Hyvä ettei sukkahousuja ja purukumia antanut.
putin ei ole nyt sattuneista syistä päässyt ulkomaille ostoksille.
Myrtsin näköisiä p: n kihlatut 😒😒😒😒😒😒😒😒
Oletat te tyhmää sakkia.
Koska näitä kyseisiä sormuksia aletaan tuomaan Suomen kanikonttoreihin?
https://www.youtube.com/watch?v=Kz1-ee7gF6k
The Roundtable: The Year In Review Open House
LIVE kysymyksiä voitte saada live vastauksia, vastaavat jossain vaiheessa TE sivistymättömät Barbaarit ainaki osa Nato Trolli
Saako osallistujat sormukset?
James Bond elokuvissa Bondin päävihollisen rikollisjärjestö Spectren jäsenet kantoivat sormusta jossa oli mustekalan kuva symboloimassa sitä että järjestö ulottaa lonkeronsa kaikkialle. Oliko noissa Putinin antamissa sormuksissa kenties mustekalan kuva?
Hahah! On sormustapa yhdessä Tampereen pubissakin! Vanhoilla kanta-asiakkailla on samanlainen sormus sormessa. Sormuksen sai, kun on tarpeeksi kauan ja monta tuoppia kiskonut naamaansa. Vielä pari vuotta sitten yksi vanha lady, yli 60-vuotias, sai porukalta hyväksynnän ja sormuksen!
Jatkakaamme siis Venäläistä perinnettä. Kippis!
Ai hiisi, toimiikos se tapa vielä? Muistan kapakan, se oli vanhanajan karvahattubaari, jossa duunarit ja rahvas joi kaljaa. Jossain vaiheessa baari muuttui pubiksi ja nykyään siellä viihtyy kaikenlainen porukka. Toimiikose "sormustaja-porukka" todella edelleenkin?
Tampere täynnä idiootteja Rob Zombie Dragula
Testasi kannatustaan. 1/8.
Pikku- Putte kihlasi morsiammensa. Onnittelut!
Putte ja Luka ovat nyt virallisesti kihloissa. Onnea nuorelle parille!
Sormuksissa on piilotettu tunnistimet. Putin tietää missä porukka liikkuu.
Putin haluaa olla Sauron.
Onhan sillä ennestään jo örkkiarmeijatkin.
Sormuksissa on sisäänrakennettu piilomekanismi, joka voidaan aktivoida etäältä. Mikäli sormuksen kantaja joutuu Kalsarimyrkyttäjän epäsuosioon, niin Putler aktivoi mekanismin joka tuikkaa hermomyrkkyä sormeen ja tappaa välittömästi.