https://www.partisaani.com/news/replacement/2022/12/29/turun-kouluissa-ennatysmaara-vieraskielisia/
Ei hyvältä näytä.
Turun kouluissa on ennätysmäärä vieraskielisiä.
14
309
Vastaukset
- Anonyymi
Alkaa Suomalaisten pako muualle Turusta
- Anonyymi
Ihan kamalaa, mua jo lapsena peruskodissani peloteltiin vierailla. Kaikkiny rukoilee Turun perussuomalaisten puolessta, ei pyhä Putin eikä Kirill yksin heitä pelasta.
- Anonyymi
pk-seudun väestönkasvusta 70 % on ollut maahanmuuttajia
viime vuonna 100 %
On esim päiväkoteja joissa ei yhtään suomalaistaustaista lasta- Anonyymi
Älkää olko huolissaan, kehitysmaataustaisen islampaskan holtiton lisääntyminen tulee vain lisääntymään, suurimmissa kaupungeissa!
Päiväkodit ja peruskoulut tulevat muuttumaan pikkuhiljaa koraanikouluiksi ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älkää olko huolissaan, kehitysmaataustaisen islampaskan holtiton lisääntyminen tulee vain lisääntymään, suurimmissa kaupungeissa!
Päiväkodit ja peruskoulut tulevat muuttumaan pikkuhiljaa koraanikouluiksi !kehittyykö pikkuhiljaa uusi sisällissota? onko merkit sellaisia että maakunnat poistaa taas roskaa kaduilta?
- Anonyymi
kansanvaihto OULA 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Vapaasti ajatellessakaan harvoin kohtaa samaa vierasta 🤭 tuplaus ei riitä
- Anonyymi
Suomessa on jo yli 200000 kehitysmaataustaisen islampaskan populaatio!
Arvioiden mukaan suomessa on 2050 jo 500000 kehitysmaataustaisen islampaskan populaatio!
Näin de SUOMI muuttuu kehitysmaataustaisen islampaskan kalifaatiksi pikkuhiljaa, mutta varmasti! - Anonyymi
SUOMI TUHOTAAN SILMIEMME ALLA
- Anonyymi
Joudut maksamaan presaukisen matun korvaukset
Hovioikeus korotti myös uhrille maksettavaa korvausta. Hovioikeus määräsi miehen maksamaan uhrille 10 000 euroa korvaukseksi.
Hovioikeus tuomitsi Sayed Zabiullah Pakzadin 3 v 5 kk vankeuteen 13-v. tytön raiskauksesta ym. #Vantaalla (silti toki liian pieni tuomio).
Käräjäoikeus oli antanut raiskarimamulle vain 6 kk ehdollista.- Anonyymi
Oikeudenkäyntikulut, korvaukset, oikeusavustajat…jne, jne ja sinä veronmaksaja maksat….
- Anonyymi
Opiskelurauha morjesti turkulaiskoulut.
- Anonyymi
kaikki vaikka Venäjälle.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3215155Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1101511
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191412Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393