Tänään kaupan pihassa?

Anonyymi-ap

Henkilö oli vaikeuksissa hengittää ja alkoi polttamaan tupakkaa ennen autoon astumista?
Sitä ennen osti 3 askia tupakkaa?

Jos tupakka keksittäisiin nyt, niin se oli vaikea myydä ostajille millään perusteella!
- vedä savua henkeen ja olet cool!
- savua henkeen on parasta
- hengittäminen ilman savua on teeskentelyä
- savussa on makuja
-savun hengitys on vain viisaiden savuja
- ei savua ilman tulta

En oikein usko, että kyseiset mainoslauseet toimisi, koska tupakka ei ole mitään hyvää!

Kuka myyntimies on savunhengittämisen keksinyt ja sitä miljoonat haluaa tehdä päivästä toiseen?

4

204

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tietoa tupakoinnin historiasta löytyy esim wikipediasta.Ajattelin ensin kopioida mutta käyhän lukemassa siellä tupakoinnin historiasta jos kiinnostaa.

    • Anonyymi

      Eihän sitä enää haluakaan kun ei ole perusteita. Ei tarvitse kovin historiaan mennä, ihan vaan -70-luvulle, kun tupakointi edusti vapautta. Oli hienoa kävellä porhaltaa kadulla takin napit auki tukka hulmuten tupakka kädessä. Twiggy edusti laihuutta, odotti itsekin pääsevänsä noihin mittoihin. Onneksi ei päässyt, saattaisi potea jotakin jäännösvaivoja vieläkin. Alettiin myös käydä kapakassa, kun ennen oli käyty lavatansseissa. Kapakassa ei oikein tiennyt mitä teki, aika tuli pitkäksi kun alkoholin sietokykyä ei ollut juurikaan. Siinä aika kului tupakoidessa. Muistan kun ajattelin, olisipa sukankudin. Työpaikan tupakkapaikalla oli paremmat vitsit kuin missään, sanoin kahvihuoneen tupakkapöydässä.
      Tupakka myös rauhoitti kun otti pattiin.
      Ihan mänttejä syitä nuo on, mutta silloiselle nuorelle tärkeitä. Korvaakohan sitä nuoruuden tupakointijoutoaikaa nykyiset kännypelit.
      Näin jälkeenpäin ajatellen mainonnalla oli suuri osuus. Tuskin koskaan olisin ostanut jos ei olisi ollut joka paikassa mainontaa, urheilupaikoissa varsinkin.

    • Anonyymi

      Moni nainen tupakoi viellä kun on menopaussi vaihe tai ja sen jälkeen. Näkemättä omaa kuvaa peilistä: Painoa ei tupakointi enää tuossa iässä laske. Vaikka kuinka yrittäisi ja luilisi tupakointi laihduttaa, vie nälän tunteen. Pidetään sitä tupakasta kynsin hampain kiinni. Vedoten ei pääse eroon siitä Jokainen pääsee .Hammaslääkärit, terveyskeskus lääkärit Ilolla kirjoittaa 3 kk sv. reseptin tupakoinnin lopetukseen.Lääke kuri syödään loppuun ja ihminen onnistuu eroon tupakasta.Alussa siinä otetaan lääke ja saa tupakoida samalla.Tupakka jää itsestään pois. Tosi tupakoitsiat Miehetkin sitä päseesseet eroon läkeillä miksi ei siis naiset? Lisäksi vanhat naiset röyhkeämpiä,eivät noudata parveketupakointi kietoa. Ovat kalpeita kuin kalkkilaivan kapteenit. Haisevat tupakalle ja huonot hampaat. Siihen viellä pälle viinit kaljat.Ihmettelvät kun eivät löydä kumppania,mies ystävää.Kuka haluaa itselle tupakalle haisevan naisen?Kostealla säällä he haisevat hirveälle metrossa,kaupoissa. Itse eivät hajua haista ,Heidän ominaishajunsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      172
      1869
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1340
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      985
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      897
    5. 56
      820
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      765
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      757
    8. 90
      737
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      677
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      636
    Aihe