Jeesus on avoin ja totuudessa pysyvä

Ja siinä se.

Ole sinäkin!

Ei siihen uskontoja tai kirkkomenoja tarvita.
Ei kuvia tai ristinmerkkejä.

Kyse on sydämen tilasta.

OLE , just BE
7155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mutta herjaamista tarvitaan kylläkin. Se on kallio mille usko rakennetaan. Eikä herjaajan kannata mennä mihinkään kirkkokuntaan sitä häpäisemään. On parempi olla vain yhden miehen tai naisen kirkko.

Äänestä
  • Aloittaja

    Kirkkokunnat häpäisevät jo itseänsä esimerkiksi MYYMÄLLÄ raamattuja.
    Totuutta tulisi hinnoitella eikä Jumala asu käsintehdyissä rakennuksissa sanotaan...
    Elämä ja Totuus ovat kaikkialla eikä sitä voi rajata minnekkään , varsinkaan ihminen.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Munkkiloinen kirjoitti:

    Kirkkokunnat häpäisevät jo itseänsä esimerkiksi MYYMÄLLÄ raamattuja.
    Totuutta tulisi hinnoitella eikä Jumala asu käsintehdyissä rakennuksissa sanotaan...
    Elämä ja Totuus ovat kaikkialla eikä sitä voi rajata minnekkään , varsinkaan ihminen.

    Elämä ja Totuus ovat alati kaikkialla virtaavia , Jumalaa ei voi valjastaa , Hän on kaikki ja kaikkialla.

    Äänestä

2000 vuotta sitten kuopatun on helppo pysyä totuudessa kun mikään hiekkakuopassa ei muutu.

Äänestä
  • Aloittaja

    Jospa kyse ei olekaan fyysisyydestä vaan henkisestä ulottuvuudesta?
    2000 vuotta sitten ? Mistä tiedät ?
    Maaksihan sitä muututaan mistä tultukin ollaan , eikös niin sanonta?

    Äänestä

Nykyiset Enronin johtajat, One coinin kehujat ja Kailajärvet ovat huijareina surkeita amatöörejä Jeesukseen verrattuna.
Ajatelkaa, hän keksi myydä olematonta tuotetta, ilman luvattua toimitusaikaa, ilman aikomustakaan toimittaa sitä niin ettei kukaan pysty siitä koskaan reklamoimaan. Oikea huijareiden huijari, businesnero kertakaikkiaan. Vielä 2000v kusetuksen jälkeen siihen uskotaan enemmän kuin WinCapitaan.

Äänestä
  • Aloittaja

    Mielen vapaus apinan ruhosta sekä sen tavoista ? Se on oppi mikä on kantanut tuhansia vuosia ja monet muutkin opettaneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Munkkiloinen kirjoitti:

Ja siinä se.

Ole sinäkin!

Ei siihen uskontoja tai kirkkomenoja tarvita.
Ei kuvia tai ristinmerkkejä.

Kyse on sydämen tilasta.

OLE , just BE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu