IS testasi pääseekö sähköautolla Lappiin ja pääsihän sillä. Monien vaiheiden ja seikkailuiden jälkeen.
Ei kuitenkaan pienten lasten vanhemmille eikä heikkovatsaisille.
https://www.is.fi/autot/art-2000009247364.html
Extremeä: sähköautolla Lappiin
10
57
Vastaukset
- Anonyymi
"Älä yritä tätä kotona "
- Anonyymi
Pääseehän sitä vaikka potkukelkalla Lappiin, jos on aikaa tarpeeksi.
- Anonyymi
Palataan asiaan kunhan voi ladata autonsa rahalla. Nythän näet on oltava monenlaista äppiä ladattuna. Koko kansan huvia tuosta ei tule muutenkaan,kuten artikkeli osoittaa.
- Anonyymi
Tarkennuksena,että kirjoitan nyt siis käteisestä
- Anonyymi
Autoja voi olla moneen tarkoitukseen. On autoja joilla ajetaan vaikka saharaan josta ei sähköä löydy ja sitten on autoja joita käytetään taajamissa mistä latausta on saatavissa muutaman sadan metrin välein.
- Anonyymi
Puhumattakaan paloautoista, aura-autoista, sähkölaitoksen autoista, ambulansseista ym.
yhteiskunnan toimintoja turvaavista ajoneuvoista kaikissa oloissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Puhumattakaan paloautoista, aura-autoista, sähkölaitoksen autoista, ambulansseista ym.
yhteiskunnan toimintoja turvaavista ajoneuvoista kaikissa oloissa.Nimenomaan, hyvin tajuttu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan, hyvin tajuttu.
Todellisuuden taju puuttuu noilta viherpunavassareilta täysin.
- Anonyymi
Minulla on kolme autoa. Sähköautolla ajan suurimman osan kilometreistä, koska se on mukavaa ja edullista. Toisella autolla, iso diesel farkku, sillä pitemmät reissut ja sitten on vanha neliveto suv, jolla käyn metsässä ja marjassa, voi nääs ajella huonommillakin teillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943859Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512742Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741300Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151250Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101159- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020931- 41847
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt212813Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua56680