Mistä nykyajan lahkolaisen tunnistaa?

Anonyymi-ap

Tämän ajan väärämieliset uskonlahkot yrittävät ensin mitätöidä tavallisen kristityn uskoa ja kastetta vääräksi pilkkaamalla ja herjaamalla peruskristityn kastetta ja uskoa vääräksi ja mitättömäksi.

Jaak. 2:7 

Eivätkö juuri he herjaa sitä jaloa nimeä, joka on lausuttu teidän ylitsenne?* ["Nimen lausuminen" viittaa kastehetkeen.]

2

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuinka mones kopio on aloituksesi tänä vuonna ? Veikkaan 197. Kerro se muillekin.

    • Anonyymi

      Kuka nyt muka herjaisi sitä oikeaa ja aitoa kastetta, jossa tunnustetut synnit pyyhitään pois ja Pyhä Henki tulee niin aitona kuin voi ihmisen sydämeen. Sehän olisi Jumalan pilkkaamista.

      Kyllä Jumala on valjastanut meidät aivan toisenlaisiin tehtäviin. Pilkaamaan lahkolaisia ja heidän tekemisiään. Siihen se oikea täydellinen Pyhä Henki meidät kirkastaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      331
      11372
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      35
      3481
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3057
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      97
      2767
    5. 89
      2631
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      31
      2422
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2361
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      274
      2269
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1481
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1455
    Aihe