Suomen poliitikot luulee että Ukraina on "Slaavikansojen Sveitsi"

Anonyymi-ap

🤣mutta tosiasiassa Ukraina on eurooppalainen surkimus. Sen osoittaa tiedot

-talouden heikosta kehittymisestä 1990-2021👎
- väestöromahduksesta👎
- matalasta ostovoimakorjattusta bkt:sta per hlö👎
-energian kulutuksen romahduksesta 1990-2021👎
- väestön matala älykkyysytestitulos (90 pist)👎
- sekopäinen dominoima poliittinen kenttä👎
- läpeensä korruptoitunut järjestelmä 👎

11

107

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asukasta kohden on Ukrainan energian kulutus pudonnut vuodesta 1985 vuoteen 2021 peräti 61%!!! Suomessa ja Pohjoismaissa se kulutus on noussut. Samoin Venäjällä.

    • Anonyymi

      Taisipa olla vain mustilaisten Kosovo ainoa Euroopassa jolla matalampi ostovoima-bkt asukasta kohden kuin tällä ymihypetetyllä Ukrainalla.

      Ilmeisesti ukrainalaisista ei ole luomaan toimivaa vakaata menestyksellistä valtiota. Saivat slaavilaisen version Ku Klux Klanista tai Kolmannessa Valtakunnasta.

    • Meinaat, että Venäjä teki Ukrainalle toverillisen veljeskunnan palveluksen hyökätessään tämän kimppuun, jotta ukrainalaisten keskinäiset riidat sekä mitätön vihanpito unohtuisivat ja koko Ukrainan kansa voisi nousta yhtenä miehenä yhdellä asialla inhoja ryöstäviä ja raiskaavia örkkilaumoja vastaan!? :D

      • Anonyymi

        Kirjoittikin hän noin? Ei. Sinä kirjoitit.
        Mikset kirjoittanut mitään alkuperäisestä aiheesta.


      • Anonyymi

        Ylimielinen NATO johto toi sodan Eurooppaan ja veriset taistelut Ukrainaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ylimielinen NATO johto toi sodan Eurooppaan ja veriset taistelut Ukrainaan.

        Venäjähän se on joka tämän sodan aloitti. Nyt on turha sitten itkeä kun saatte turpaanne. ;)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kirjoittikin hän noin? Ei. Sinä kirjoitit.
        Mikset kirjoittanut mitään alkuperäisestä aiheesta.

        Palstaputinisti ei ymmärrä jälleen yhtään mitään. Ei se haittaa. Heidän ei tarvitsekaan. Ainoa mitä heidän tarvitsee tehdä on jauhaa loiskuvaa ripulipaskapropagandaa ja taivastella sitä miksi Ukraina ei halua antautua maailman korruptoituneimmalle terroristivaltiolle, mitä johtaa kaikkein raakalaismaisin ja riidanhaluisin, väkivaltaisin ja vihatuin diktaattori, Putin.


    • Anonyymi

      Just. Venäjä peittoaa kaikki luvut kirkkaasti. Ei Ukraina ole mallivaltio, mutta halusi parempaa. Eipä sitä veli venäläiseine suvainnut. Kaikilla pitää olla yhtä kurjaa kuin heilläkin.

      Kansa on orjia ja karjaa, jota käytetään. Eliitti mällää. Ei sovi meidän länsimaiseen ihmisoikeusajatteluun ollenkaan. Meillä kansalaiset ovat ihmisiä.

    • Anonyymi

      Ei meillä Ukrainasta ole harhakuvitelmia. Samanlaisia korruptuneita valtioita kuin muutkin Neuvostovallan alla eläneet.

      Mutta ihmisillä on oikeus haluta parempaa. Paitsi Venäjällä, jossa valtaa pitää mafia ja KGB.

    • Anonyymi

      Hyvä hyvä että putinisti tietää valistaa meitä tyhmiä tsuhnia. Se on oikein. Kiitos palstaputleristi, olet oikea luonnon aarre.

      Nyt me tarvitsemme sinua putinisti menemään etulinjaan ja kertomaan kaiken tämän ihmeellisen myös ukrainalaisille, kyllä kyllä. He osaavat varmasti arvostaa viisaita sanojasi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      172
      11574
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      50
      6499
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      89
      4791
    4. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      66
      4575
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      84
      4521
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4082
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      97
      3833
    8. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3534
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      162
      3391
    10. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      18
      3386
    Aihe