Miksi YLE ei kerro mamujen osallisuudesta rikoksiin?

Sen sijaan YLE osaa kyllä hienovaraisesti mainita, että suomalaissyntyinen mies, tai jopa aivan suoraan, että rikoksesta epäillään Matti Meikäläistä. Mutta jostain syystä mamu-tausta muistetaan aina 100% vaieta. Miksi?
9100
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

YLE-vero on tarpeeton, jopa haitallinen vero.

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    🔞 ­N­­­y­­m­­­f­­­o­­­m­­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17689405F

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Vihervasemmistolainen vallankumous varmaan meneillään. Lisää köyhyyttä ja lisää kurjuutta kaikille, Suomeen toimivat orjamarkkinat.

Äänestä

Ei tarvitse mainita eikä mainitsekaan.. Silloin oon nimi kun yli kaksi vuotta ehdotonta. Tietysti joku haluaisi rikoksen tekijän vanhempienkin puolue ja uskonto tulotiedot.henkisen terveystilan tiedon. Hohhoijaa ja halleluja.

Äänestä
  • No ei pidä paikkaansa!
    Minua epäiltiin taannoin pahoinpitelystä, kun satuin kulkemaan työmatkallani rähinäporukan ohi ja poliisit tulivat paikalle. Nimeni pääsi paikallisen lehden sivulle epäiltynä henkilönä.
    Asia minun osaltani selvisi ja rähinäporukka sai lisäksi syytteen väärästä ilmiannosta.
    Minä puolestani tein rikosilmoituksen mediaa ja poliisia vastaan, nimeni lokaamisesta.
    Asiani ei koskaan edennyt mihinkään.

    Äänestä

Mää haluaisin tietää onko rikoksen tekijä Porista. Porilaiset on pirui. Yksin muutti mun naapuriks tää lähes. Ja pani mun aikaa ja haukkuu mun kakaroita. Työtön juoppo.
Mihinkä tää Suomi ja maailma? Menee. Ja Marin eiiii tee mitään. Juo vaan viiniä ihan kamalaa ku en voi juoda olen alkoholisti

Äänestä
  • Käyhän Itiksessä katsomassa, niin ehkä se siittä..

    Äänestä

Eihän yle tai mtv voi kertoa että mistä kepposten tekijät on peräisin kun voi johtaa ns syrjintään. Eli jos ei mainita että tekijä kanta- suomalainen niin tietää ketkä on asialla. Eikö ole muuten kumma kun nyt on poliisit alkaneet kertoa katujengeistä, ennen kertoi vaan korkeat poliisi viranomaiset kun pääsivät eläkkeelle.

Äänestä
  • Jotakin hyvää kehitystä kuitenkin on tapahtunut. Se on sitä "suomettumista" kun ei puhuta suoraan asioista ja sitten ne meneekin pieleen kuten on tapahtunut.
    Kaikki tällaiset "suomettuneet" on syytä poistaa tieltä. Media yleisesti, yle ja poliittiset tekijät.
    Suomalaiset kestävät kuulla totuuden joten siitä vaan kertomaan.
    Sodan aikaan piti ehkä piilotella tietoja koska se oli haitallista vihollisen kuultavaksi ja toisaalta ehkä suojeltiin suomalaisia. Kaikki tieto ei ollut hyväksi.
    Nyt on tilanne ollut jo toinen kohta 80 vuotta joten ryhdistäytyminen voisi tapahtua.
    Hitaasti ... sukupolvesta toiseen...paranee tiedon välitys.
    Huraahuraa???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen sijaan YLE osaa kyllä hienovaraisesti mainita, että suomalaissyntyinen mies, tai jopa aivan suoraan, että rikoksesta epäillään Matti Meikäläistä. Mutta jostain syystä mamu-tausta muistetaan aina 100% vaieta. Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu