Hymy hyytyy vielä PS, n mollaajilta.

Ja kun Rydman saadaan riveihin niin kova on PS, n taso. Kyllä kansa tietää, se on kyllästynyt totaalisesti hallituksen touhuiluun ja Suomen alasajoon.
Melkein 2 % nousu gallupeissa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/71960def-6145-4082-a499-467497623a0b
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sillä lasten ja lapsenmielisten on persujen valtakunta.

Äänestä
  • ja vielä useamman promillen nousu puolueen teinityttöjen juottoloissa?

    PERSUILU KURIIN. FI

    https://i.gifer.com/3cP.gif

    Äänestä

Juu hienoa toki..... Mutta, Alkaako PS oikeasti toimia lupaustensa mukaan, ja Pelastaa Suomeamme ja Suomalaisuuttamne?
Vai, onko se puolue. Jonne ohjaillaan hallitusta vastustavat soraäänet. Ja joka ei lopulta teekkään lupaamiaan muutoksia?
Siis, onko kyseessä puolue, joka kritisoi hallitusta, ja kerää niin hallitukseen kyllästyneiden äänet, Etteivät ne vslu puolueille,jotka Oikeasti alkaidivat muuttaa maatamme Oman kansan etuja ajatellen?
Onko PS Aito, ja pitää lupauksensa?
Vai, onko se puolue, joka haalii äänet, jottai ne valu päättäjien kannalta vasrallisille, Oikeasti muutoksiin pystyville puolueille?

Tuo mietityttää...

Äänestä
  • Miksi kansa on alkanut kannattaa persuja, kysykää itseltänne.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Miksi kansa on alkanut kannattaa persuja, kysykää itseltänne.

    Muut on niin huonoja vaihtoehtoja

    Äänestä

Monet muut tulleet Ps" linjoille mitä järkeä on laivata rahaa ulkomaille jos omillekaan ei riitä mutta Rydmania ei olisi tarvinnut ottaa puolueeseen ei herätä luottamusta

Äänestä

Taitaapi tulla itku pitkästä ilosta, mutta sehän
nähdään sitten vaalituloksissa.

Äänestä

Gallupin tulos sopii virhemarginaaliin eli mikään ei ole muuttunut verrattuna edellisiin galluihin joten turha persujen elvistellä.

Äänestä
  • Ottaako koville?

    Äänestä

No kyllähän tuo alkoi omalla kohdalla herätyskellot soimaan PS suhteen, siinä vaiheessa kun kun persut oli

1) Ihan yhtä syvästi tässä korona-psykoosissa kuin muutkin valtapuolueet
2) Ei mitään kritiikkiä, mm pakkopiikitysten suhteen hoitajien alalla
3) Perustuslain alasajo
4) Äkkikäännös Naton kannalle, Hullu-ahosta kuoriutui oikein kunnon sotakaheli
5) Sama levy soi aina mm. maahanmuuton osalta, vaikka muitakin ongelmia on
6) Tynkkynen juoksi pakoon Kovaniusta, vaikka olisi reilusti ottanut vastaan ja pohtinut asioita, vastuunpakoilija ja turhan tuputtaja koko jätkä

Siinä muutama seikka miksi en äänestä enää PS, jota äänestin 10 vuotta, 2011-2021

Äänestän luultavasti Vapauspuoluetta, mulle on ihan sama vaikka "ääni menee hukkaan", ihan sama, se menee hukkaan muutenkin, etenkin jos äänestät SDP:tä

Äänestä
  • Onhan PS nyt parempi kuitenkin kuin globaalieliittivihervasemmistopuolueet jotka ajavat suomen tuhoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja kun Rydman saadaan riveihin niin kova on PS, n taso. Kyllä kansa tietää, se on kyllästynyt totaalisesti hallituksen touhuiluun ja Suomen alasajoon.
Melkein 2 % nousu gallupeissa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/71960def-6145-4082-a499-467497623a0b

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu