https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009284246.html
Ja kaikkeen muuhunkin. Vast'ikää syyttivät, että suomalaiset sodissa tekivät tätä.
Hyvä moraali tappaa lapsia.
Ja kaikkeen muuhunkin. Vast'ikää syyttivät, että suomalaiset sodissa tekivät tätä.
Hyvä moraali tappaa lapsia.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Liian mietoa.
Ottakaa mallia 30 v takaa.
Kuwait prinsessa puetaan kätilöksi ja kameroiden eteen itkeen irakilaissotilaiden keskoskaapista ikkunasta ulos heittämiä keskosia, se toimii.
Mitään ole opittu, lapset propakandassa köykäsiä.
Ja taas:
Harry Potter news.
Bbc reuters sun muut hömppä propagandat......
Venäjän Natsi-Potter on lastenkidutusryöstäjä ja murhaaja.
Tuomiolle ja kaalipeltoa lannoittamaan.
Kuinkahan monta kertaa erkkomedian propagandan mukaan itänaapurillamme loppuivat pommit siinä operaatio barbarossassa?
Hehän pommittivat maitopäniköilläkin, ne barbaarit 😂😂😂😂😂😂😂
Lentokoneissa riitti kuitenkin polttoainetta viedä ne maitopänikät kohteisiinsa? 😮
Padkakokkareilla&co on suorastaan surkeaa propagandaa... 🤮
Ukraina kun kärsii koko ajan valtavia tappioita, niin pitää tällaista propagandaa puskea. Ukraina ei voi edes teoriassa voittaa mitenkään. Kannattaisi suostua tulitaukoon ja mennä neuvottelemaan, niin vältyttäisi ihmisuhreilta.
Käpylehmiinkö ne miinat oli asetettu Karjalassa ja Pietarissa?eihän tuohon aikaan muita leluja ollutkaan.Ei ole puten sairaalla mielikuvituksella rajoja,mutta puhuu siitä mitä itse tekee.
Semmosta se on sota. Juttuja riittää joka puolella.
Iltalehti olettaa kansan ottavan heidät vakavasti otettavana uutistenvälittäjänä jatkossakin?
Tyypillinen venäläinen moraali on sitä, että oikein pohtimalla pohditaan mikä olisi oikein kavalaa ja saatanallista. Sitten kun sellainen teko keksitään niin ryhdytään väittämään muiden tehneen niin, mutta oikeasti sitä tehdään itse kaikin voimin.
Paljon enemmän minutissa journalismia ja hämmästeltävää ku yhdelläkään koulutetulla (opetetulla) toimittelijalla suomen mediassa.
https://www.bitchute.com/video/EjhfwLZFw8yQ/
Natsi-Venäjä tekee aina itse sitä, mistä muita aiheettomasti syyttää! Paskavaltio!
Ovelasti väännetty kommentti, tienasitko vitosen?
Siis viisi ruplaako venäläisfasisti-trollille maksetaan yhdestä kommentista?
Hrreehheeeerreehheeeee!!!!
Puolueeton IS uutisoi 🤣
Ja varmuuden vuoksi Volodjan kuva heti keulalla 😂
Ei jatkoon
Venäläisnatsit eivät voi harmikseen saada vapaan ja sivistyneen maailman kunnioitusta osakseen.
Putinkin on pelokas pieni bunkkerihiiri, joka ei uskalka kohdata rivisotilaidensa raivoa etulinjassa.
Ehei! Ei millään!
Sen sijaan rohkeat maataan puolustavat ukrainalaiset ovat ihailunsa ansainneet.
Ukrainalaiset tuli joukolla tappamaan suomalaisia toisen maailmansodan tuoksinnassa, murhanhimo silmissä niiden oli tarkoitus tappaa niin monta kuin ehtii.
Siksi en auta! Seuraan sotaa kuin hyvää sotaelokuvaa, Russia, anna palaa :)
Venäjä on Sota-Saatanaa palvova natsipeto, joka raiskaa, kiduttaa ja murhaa kristittyjä lapsia ja äitejä yhteistyössä ateistisen Pohjois-Korean ja islamistiterrorististen Syyrian, Tsetsenian ja Iranin kanssa.
Venäjä on syvähäpäissyt itsensä, sen ainoa palkkio on veri ja kuolema.
Lasten terrorisointi kuuluu erikoisoperaation suunnitelmiin.
https://yle.fi/a/74-20011619
😨Kun Kiovan valloitus heti sodan alussa epäonnistui, puolustusministeri Sergei Shoigu raportoi Putinille videolinkin kautta: ”Vladimir Vladimirovich, kaikki menee suunnitelmien mukaan. Raportoimme tästä sinulle joka päivä.”😨