Rokotteen testaus oli huuhaata

2481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Se testin,
positiivisen testin tulos
ON TÄSSÄ SE MYSTEERI.

Jos mini- muovilapiolla- nostetaan Dinosaurus Rex
hiekasta, ja väitetään sen olevan totta…

Äänestä
  • Järkkyä valetiedettä.

    natsi nohynek ja tampereen yliopiston piikittäjä timo,
    veti yhdessä piikityksille rahoituksen
    Gates säätiöltä.

    Äänestä

Normaalisti olisi ollut 10 vuoden prosessi.

Äänestä
  • Voitkos mainita jonkin aikaisemmille rokoteille myyntiluvan saamiseksi vaadittavan testin, joka olisi jätetty koronarokotteille tekemätttä?

    Ihan sillä, kuin mielestäsi testausprosessissa olisi ollut jotan vikaa??

    Äänestä

  • Näin on. Ennen kuin rokote tulee markkinoille, se on käynyt läpi keskimäärin 10–15 vuoden tutkimus- ja kehitystyön.

    Prekliinisessä vaiheessa rokotetta tutkitaan laboratoriossa sekä selvitetään perustietoja sen toimivuudesta ja turvallisuudesta. Vaihe kestää keskimäärin 3,5 vuotta. Tämä siis ennen kuin siirrytään edes ihmisillä tehtäviin tutkimuksiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Näin on. Ennen kuin rokote tulee markkinoille, se on käynyt läpi keskimäärin 10–15 vuoden tutkimus- ja kehitystyön.

    Prekliinisessä vaiheessa rokotetta tutkitaan laboratoriossa sekä selvitetään perustietoja sen toimivuudesta ja turvallisuudesta. Vaihe kestää keskimäärin 3,5 vuotta. Tämä siis ennen kuin siirrytään edes ihmisillä tehtäviin tutkimuksiin.

    Et siis kykene nimeämään mitään puutteita testauksessa??

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Et siis kykene nimeämään mitään puutteita testauksessa??

    Laajamittaisiin tutkimukset jäivät kokonaan välistä. Seuranta, tulosten kerääminen ja tehon ja turvallisuuden arviointi kestävät vuosia. Näiden tulosten perusteella rokotteelle voidaan hakea myyntilupaa. Nyt tuo prosessi jäi kokonaan puuttumaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Laajamittaisiin tutkimukset jäivät kokonaan välistä. Seuranta, tulosten kerääminen ja tehon ja turvallisuuden arviointi kestävät vuosia. Näiden tulosten perusteella rokotteelle voidaan hakea myyntilupaa. Nyt tuo prosessi jäi kokonaan puuttumaan.

    "Laajamittaisiin tutkimukset jäivät kokonaan välistä."

    Ei pidä paikkaansa.

    Normaalit myyntilupaan tarvittavat Faasi-1-2-3 testit tehtiin samassa laajuudessa kuin mille hyvänsä aikaisemmalle rokotteelle. Pfizerin testeihin osallistui yli 40.000 koehenkilöä useassa eri maassa.

    Haluatko linkin näihin tutkimuksiin?

    Mainitsehan jokin sellainen aikaisemmille rokotteille tehty "laajamittainen tutkimus" joka olisi muka jätetty tekemätä?

    Äänestä

"Miten piikille on voitu antaa luvat."

Etkö todellakaan tiedä eurooppalaista myyntilupamenettyä rokotteille ja lääkkeille?

Äänestä

Taisi tulla tämäkin ***kaväite liiskattua. Helposti selvitettävä asia yläasteikäiselle lapselle. Jostain syystä piti kuitenkin Huu-Haa-avaus postata.

Äänestä

Media aivopesi systemaattisesti.

tärkein ohje nykymediaa seuraaville: ole ihan vitun kriittinen sanoo kuka tahansa mitä tahansa.

Ei, en ottanut yhtään vitun koronapiikkiä, en ole käynyt yhdessäkään koronatestissä, sillä en matkustele ulkomailla eikä ole mitään kiintiötä käydä ravintoloissa tai festareilla, menen jos huvittaa ja säät sallii :)

Ja hei, olen täysin terve, ollut jo vuosikymmenien ajan terve kun on toi immuniteetti kunnossa ihan luonnostaan. Että sanotaanko vaikka niin, että se parhaiten nauraa joka viimeksi nauraa.

Toisaalta nyt taas jännitetään, että mitähän se Kiuru nyt juonii kun löytänyt uusia variantteja ja Kiina kuulemma panttaa taas tietoa, ihan kuten ekalla kertaa :)

Väitän, että maaliskuussa alkaa Korona vol. 2 uudet sulut, pakkorokotukset ainakin niille joilta rokotukset vielä puuttuu...jännityksellä odotan pakkokeinoja jotka uusittu laki nyt sallii, pelkkä epäilys yleisvaarallisesta taudista riittää eristämään yksilön tai ryhmän lukittuun tilaan ja pakkolääkitykseen, että en ainakaan vielä ei naurata yhtään...pilluhallitus on edelleen toimivaltainen...vitun vittu

Äänestä
  • Ainakaan sairaalaan ei nyt kannata joutua :)

    Äänestä

  • Rokotteiden tehoa ei arvioida naapurusten ja tuttavien kesken vertaillen. Se mikä onnistui sinulla ja sinulta; ilmeisen nuorelta henkilöltä, todennäköisesti olisi Suomessa yleisesti toteutettuna johtanut täyteen katastrofiin.

    Mutta avauksen väite oli joko tietämättömyyttä tai tietoista valehtelua. Yleensä tällä foorumilla tuota jälkimmäistä.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Ainakaan sairaalaan ei nyt kannata joutua :)

    "Ainakaan sairaalaan ei nyt kannata joutua :)"

    - Ihan samaa olen sanonut. En ole ikinä ennen kohdannut tilannetta, jossa ensiapuun, päivystykseen tai hoitoon pääseminen ei enää olekaan itsestäänselvyys.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten piikille on voitu antaa luvat.

https://twitter.com/TexasLindsay_/status/1610695674781372418?s=20&t=4IlcoMxPTPVDo3MrBVu3wA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu