Jäniksen vuosi tänään televisiossa

Jäniksen vuosi
19.20 - 21.45
2h 25 min
MTV3
Tämä on yksi parhaista koskaan tehdyistä suomileffoista.
Nykyään monet leffat ovat pinnallisia, tämä leffa ei ole sitä.
668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Monet suomileffatkin ovat nykyään tosi epäaitoja ja teennäistä, 70-80 luvulla tehtiin parhaimmat leffat Suomessa.

Äänestä

Feikki TV ei vedä vertoja kunnon laatuelokuvalle.

Äänestä

Leffa on ajalta jolloin Suomi oli vielä Suomi, eikä eu:n ja USA:n sätkynukke.

Äänestä

Kandee ihmees kattoo jos ei nähny tai muista. Litja on niiin hyvö tossa

Äänestä
  • Näin on ja Jänis.

    Äänestä

"Kiitoksia paljon,antti litjan erinomainen suoritus"!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jäniksen vuosi
19.20 - 21.45
2h 25 min
MTV3
Tämä on yksi parhaista koskaan tehdyistä suomileffoista.
Nykyään monet leffat ovat pinnallisia, tämä leffa ei ole sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu