Suomen suurin helluntaiherätys
Suomen helluntailaisuuden perustaja (perusti 40 srk:aa) oli saastaisten henkien vallassa (joutui vankilaan siitä).
Vallanhaluinen paimen.
Toi henkivallat voimalla Suomeen ja suomalaisia vietiin kuin pässiä narussa.
Suomen helluntailaisuuden perustaja (perusti 40 srk:aa) oli saastaisten henkien vallassa (joutui vankilaan siitä).
Vallanhaluinen paimen.
Toi henkivallat voimalla Suomeen ja suomalaisia vietiin kuin pässiä narussa.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Mitkä ovat nämä 40 helluntaiseurakuntaa ja saisko listan niistä?
Eipä löydy raamatullista perustetta että toinen helluntai olisi parempi kuin alkuperäinen helluntai.
Paavali ei puhunut mistään helluntaiherätyksestä eikä toisesta tulevasta helluntaista.
Saatana kutsui Olsenia eikä Jumala
1Tess. 4:7 Sillä ei Jumala ole kutsunut meitä saastaisuuteen, vaan pyhitykseen.
aha eli ne 700 parinvaihtajaa on sillä matkalla, kasteen armossa toki!
Amerikkalaisia taikauskomuksia että voi saada henki kasteen kaatamalla veteen seljälleen.
Vauvakastettujen saastaa!
https://www.vauva.fi/keskustelu/4825113/lestadiolaisten-pimeat-puolet
Useamman kerran kylvetetty himoitsee taas vauvoja. Saastaa siltä tulee
Kerro miksi te vauvakastetut teette tälläistä TÄNÄ PÄIVÄNÄ!
Eli vauvakaste ei auta.
Saastan kirjoittelulla et pääse vastuusta.
Kerro itse saastainen useamman kerran kylvetetty pedo miks haluat vauvoja?
Ei uudestikaste auta
Kaste Kristukseen auttaa
"saastaisille ja uskottomille ei mikään ole puhdasta, vaan heidän sekä mielensä että omatuntonsa on saastainen."
Helluntailaisuudessa ei ole pimeyttä ja harhauskomuksia.
On vain ylpeää ulkokultaisuutta.
Alkaako martin muistokalja loppumaan päin, on hiukan velttoja kommentteja jo sakastista!
siitä se alkaa masennuskausi ja kestää puoliväliin tammikuuta kunnes taas on uutta hiivaa saatu tonkkiin!
Kaljaa on käkätyksen jutut
Haluaa endaumenttiia mennä
40 helluntaiseurakunnan perustaja ei ollut kristitty eikä uudestisyntynyt.
Ai että Paavali ei puhunut mitään helareista.
Jossain yhteydessähän hän ei juuri muuta tehnytkään kuin haukkui heitä.
Aika skitso Paavali.
Saatana sai 100 v. sitten niskaotteen Suomen Sionista kun niitä henkivaltoja alettiin tänne sieltä meren takaa kuskata ja ta täällä palvoa ja hyyssätä muka väkevämpien hengellisten kokemusten saamiseksi.
Gerhard Olsen-Smidt., joka ne 40 ens. helluntaiseurakuntaa Suomeen perusti oli aikansa tunnettuja homoseksuaaleja, ja koska ne asiat oli silloin rikoslaissa, niin mies tuomittiin Helsingin raastuvanoikeudessa 6 kk vankeuteen ja karkotettiin Norjaan, mistä karkasi ennen aikojaan takaisin ja pakeni vielä Baltian maihin jatkamaan niitä seurakuntien perustamisia.
henket pysyy ihan samoina tuhansia vuosia, ei ne miksikään siitä muutu, vaikka yhteiskunta muuttuu ja kehittyy
Suomi 24 on osallinen ja suomi 24 harjoittaa järjestelmällistä kiihottamista kansanryhmää vastaan. Suomi 24 on laittomien hallussa ja alusta laittomuuksiin.
Totuus ottaa koville?
H niinkuin helluntailaisuus.
H niinkuin hurjastelu.
H niinkuin henkivallat.
Helluntailaisuus henkivaltoineen alkoi paisua laittomuudesta.
kaikissa helluntailaisissa ennen ja nyt on se ihan sama helluntailaisuuden asusinhenki,
mikä on täysin eri henki, mikä Jerusalemissa oikeana Helluntaina 2000 v. sitten ilmestyi taivaasta näkyvässä muodossa "Tulisten Kielten" muodossa puhuen oikeilla vierailla kielillä järkeviä asioita.
Helluntaihenki Tukholman ja Ruotsin suurimmassa helluntaiseurakunnassa.
Ei se saastaisuuden henki jätä edes johtajia rauhaan.
Vauvakastettu rienaaja etsii helluntailaisten virheitä jo Ruotsista asti, mutta alla olevaan SUOMEN LUTERILAISTEN linkkiin hän vastaa saastalla! Hän hyväksyy teot ei tuomitse!
https://www.vauva.fi/keskustelu/4825113/lestadiolaisten-pimeat-puolet
Uudestikastettu hyväksyy pedofilian. Hän haluaa vauvoja