Pihjala on paras polttopuu

Norjalaiset on tämänkin tutkineet. Lämpöarvo pihjalalla 2796 kWh/m³, kun se koivulla on 2589 kWh/m³.

https://viestimedia.imgix.net/MbgKIt7V1h5y-TmC8CmBB0RjWHk.png?w=640
6254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Pitää kattoo Pihlajat lumen alta

Äänestä
  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    🔞 ­­­N­­y­m­­f­­o­m­­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17697941C

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Pihjajat kasvaakin nopeesti miksei metsissä ole sitä kovinkaan paljoa

Äänestä

Onhan tämä tiedetty iät ajat suomessakin.

Äänestä

mulla on tarkoituksella kasvatettua pihlajametsää 25 ha ollut jo 30 vuotta.
näitä harvennellaan ja poltetaan. on muuten kova puu esim sahatessa.

Äänestä

Leppä ja raita on jätetty pois listalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Norjalaiset on tämänkin tutkineet. Lämpöarvo pihjalalla 2796 kWh/m³, kun se koivulla on 2589 kWh/m³.

https://viestimedia.imgix.net/MbgKIt7V1h5y-TmC8CmBB0RjWHk.png?w=640

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu