Aamu-tv sen parkaisi, kuulin selvästi: "onnellinen kansa" on porrrvarin "tutkimuksen" mukaan mieluummin valmis heivaamaan kaverin pihalle kuin että yhteisvastuullisesti korottamaan veroja laman ja valtion ongelmien takia !
Tämä siis tänään 9.1. koromankanvalla, mtv3:lla. Kertoivat että ihan "tutkivat" juttua !
t. haans.sea
Porrvarikanava (mtv): LEIKKAUKSET suosituin keino talouden tasapainottamiseksi.
11
202
Vastaukset
- Anonyymi
Ei maatalous, yritystukiin, rikkaiden veronkierron ole aikomuskaan leikata.. Rikkaillehan suunnitellaan veron alennuksia. Ku se on nyt vaan niin, että rikkaiden tulee rikastua.. on maailman ainoa ja yksinkertainen laki?. Jokaisen köyhän on saatava se päähänsä ja olla hiljaa.
- Anonyymi
KYLLÄ kyllä:
>>Jokaisen köyhän on saatava se päähänsä ja olla hiljaa.
Tyttöhalliltus onkin ryhtynyt rivakoihin toimiin, kurin palauttamiseksi:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17237676/kontumarketissa-raahattiin-asiakasta-pitkin-lattiiaa-kuin-luuttu-rattia-
Edellä oleva vain yksi esimerkki jatkuvasta kiihtyvästä väkivallasta, jonka porrvarimediat pyrkivät tietoisesti salaamaan. Mitä härskimmäksi käyvät, sitä julkisemmaksi näyttäisi kuitenkin tulevan. Kun jo TAPPAVAT !! sitä ei ihan natsitkaan enää kykene salaamaan - Anonyymi
Ei köyhää kukaan estä rikastumasta. Tie on auki taivasta myöden.
Voi esim hankkia oikeustieteellisestä tutkinnon. Sitten auskultoinnit sun muut, hankkii työkokemusta jne. Jo 15v kuluttua voi perustaa yrityksen ja kun sen kautta touhuaa 5-10v niin yrityksessä alkaa olla merkittävästi pääomaa osingon jakoa varten. Eli jo neljännesvuosisadan painamisen jälkeen köyhä pääsee itse rälssäämään.
Vaihtoehtoisesti voi tietysti vaan mennä lähikuppilaan kaljoille ja jatkaa Kokoomuksen haukkumista. - Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17697995j
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
"solidaarisia" nämä nykysuomalaiset, eikö totta !
- Anonyymi
Kuulinko poppikoneesta - siitä koromankanavasta - että keppuli Saarikko lupaa leikkauksia !!! Kuulin, tämä veronmaksajien rahoilla elelevä MTK-järjestö lupaa LEIKKAUKSIA, jos pääsee jatkamaan, nykyisen "vasuri"-hallituksen jälkeen
kalasteleeko kepu-hempukka Kakoa ? - Anonyymi
Jotta totuus ei unothuisi !! Nyt sopulit, kilvan KIKY-puolueita äänestämään
- Anonyymi
MTV3 on kanava, joka tuottaa näitä Kokoomuksen propagadna -tiedotteita. Sitä samaa moskaa olivat "gallupit" kokoomuksen 24 %:n kannatuksista.
Tuollaisen "tiedon" suoltaminen ulos mtv3 -kanavalta pitäsi pistää kuspäiden hälytyskellot automaattisesti soimaan. - Anonyymi
Saas nähdä, miten porrrvarikanavan laulut nyt muuttuvat, kun kokoomuksen tekaistu 24 % "kannatus" on nyt sulanut kokonaan ja yhä useampi kansalainen tajuaa, että tämähän oli täyttä natsi-propagandaa ala kako !
- Anonyymi
Mtv:lta ei tule enää minkäänlaista asiaa.
Kanava on muuttunut viihteelliseksi hömpäksi. - Anonyymi
Ei ole muita keinoja kuin leikkaukset ! Nato-maksut ja aseostot kiihdyttävät tätä menoa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke482685- 1252030
- 911721
- 1621329
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?691271- 521169
- 691102
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731039Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32987