Emme me mistään "vappusatasesta", olisi äänestäneetkään, 1 250e/kk luvattiin

Anonyymi-ap

22

1316

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        ❤️ ­N­y­m­­f­­­o­m­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17699873v

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Äärioikeiston uusfasistiporvari-opposition, on ihan turha haaveilla äänistä, nykyisessä Suomen tilanteessa, jonka ovat ison köyhyysongelman, eriarvoistamisen, kansan kahtiajaon aiheuttaneet.

      Eikä nykyisellä hallituksella, mene yhtään sen paremmin, kun niitä luvattuja 1 250€ MINIMIELÄKKEITÄ ei vieläkään ole näkynyt, joten jätämme äänestämättä. Se on sillä selvä, tietävät sen kyllä hallituksessa, eli jos ääniä haluaisivat, olisivat jo hihat käärittyinä, lupausten lunastamiseksi. Alle tuon äänestäminen olisi ihmisarvon pilkkaamista, johon emme ryhdy.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Loppuun uuvutettujen, hädänalaisten, nälkäisten ja heikkojen, vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, kerjuututtaminen äärioikeiston uskonnollisfundamentalistien Teekutsu-kerjuuttamisbisnes-jonoissa, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjina ym ovat RIKOKSIA Suomen perustuslakia, oikeusvaltio-periaatetta, Suomen kansalaistemme ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia vastaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17703268/aanestamisen-lopettaminen-on-sentaan-mahdollisuus

      Viekää kanteita ihmisoikeusrikkomuksista, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagiin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Niissä valtioissa, joissa ovat paremmat palkat ja 1 500€/kk MINIMIELÄKE-oikeusturva kansalaisilla, ne oikeudet on saatu YHDESSÄ vaatimalla, ei erottelemalla palkansaajia eläkeläisistä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

      Niin kauan, kuin palkkojenkorotuksia vaaditaan, hyväksymällä Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen, eläkeläisväestöä äärimmäiseen köyhyyteen pakottamalla, kumpiakaan ei tulla saamaan, ei aitoja palkkojenkorotuksia, eikä aitoa oikeusturvaan, vähimmäis-oikeusturvan 1 500€/kk MINIMIELÄKKEITÄ. Yhdessä niitä pitää vaatia.

    • Anonyymi

      Pyydämme vahvojen tahojen, puuttumista raakaan painostusväkivaltaan, jota ÄärioikeistoSdpn KorruptioministeriKiuru, EK-medioissa tekee, kun esittää vaatimuksiaan, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpitelemälle eläkeläisväestölle, että pitäisi muka vielä mennä, nälissään ja oikeusturvattomana, suorittamaan rouvaKiurun Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPAA. Rikollista, perustuslain vastaista silmitöntä taloudellista, fyysistä, henkistä ja seksuaalista väkivaltaa, puolustuskyvyttömiä vanhuksia, vammaisia ja vakavasti sairaita ihmisiä kohtaan, ei saa hyväksyä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17720922/aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-kohdistaa-painostusvakivaltaa-elakelaiskoyhiin

    • Anonyymi

      Onko vesistöjen yksityistäminen jo käynnissä ?

      https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009359126.html

      Muistatteko suurmielenosoitukset eduskuntatalon edustalla, missä oli mm. asuntovaunuja parkkeerattuina, vesistöjen ym yksityistämistä vastustamaan - nyt vastaavia suurmielenosoituksia, tarvitaan vielä enemmän.

    • Anonyymi

      Kun edes tuota täysin välttämätöntä, luvattua vanhan köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKE-vähimmäisoikeusturvaa, eivät hallituksessa saaneet aikaiseksi, loppuu äänestäminen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17726366/hyvia-keinoja-aanestyttamisvaatimusten-torjuntaan#comment-118879094

      Ihan turha on korruptiopoliitikkojen ja ek-medioitten, esitellä Kela:n eläkelukuja ja tilastoja, kun totuus on, että eläkeläisköyhät, ovat jo liian pitkään joutuneet sinnittelemään, vanhuksille, vammaisille ja vakavasti sairaille, aivan riittämättömällä pilkka-almulla, eli sitä puutetta, välttämättömien perustarpeiden hoitamiseen, on kaikessa kertynyt, ja siksikin ne odotukset nykyiseen hallitukseen, olivat viimeisen kerran, vielä niukin naukin äänestämällä, enää ei ole. Liian pitkään luotettiin, enää ei luoteta, eikä äänestetä.

    • Anonyymi

      Ei todellakaan millään helppoheikki-lupauksilla kukaan äänestä.
      Ihan vaan valitaan oman mieleinen, omia arvoja kannattava henkilö ehdokkaista ja annetaan sille mandaatti äänestää mun puolesta seuraavat neljä vuotta.


      Jo jos se loikkaa puolueesta, pitäis saada hyvitystä:-)

    • Anonyymi

      Ei äänestä, ei vaikuta, ei valita. Etenkään päivittäin. *smile*

    • Anonyymi

      Näyttää siltä, että korruptiopoliitikot pyrkivät samoilla lupauksilla, siis niillä joita eivät ole toteuttaneet, eli lunastaneet, aivan kuin mitään ei olisi jätetty tekemättä, sieppaamaan äänet ilmasta, tuosta noin vain, pitävät äänestäjiä idiootteina, kun voisivat käyttää senkin energian, vielä hallituksessa oloajan, niiden lupausten, täysin välttämättömien 1 250€/kk minimieläkkeiden TOTEUTTAMISEEN.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17724599/700ekk-ei-ole-mikaan-elake-se-on-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa-koyhyyteen-pakottamalla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

      Härskein vedätys ÄärioikeistoKeskustan KorruptioLintiläSaarikolla, joka käyttää lunastamattomien lupausten toistoa, lupaus-sanaa ja eteen päin -ilmaisua, kuin ei mitään olisi jätetty tekemättä. Toistetaan vielä ÄärioikeistoKeskustan viime eduskuntavaalien lupaukset eläkeläisköyhille:

      "Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - ainut mitä korottivat, olivat vaalivalheet.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Hallitus ehtii vielä halutessaan, toteuttamaan luvatut 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET. Se on niille ainut keino, enää saada äänestäjät takaisin, muuta keinoa ei enää ole.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

      https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

      On jo hengenvaarallista äänestää, kun elämälle täysin välttämätön oikeusturva puuttuu, eikä jokaisen hallituspuolueen lupaamia 1 250€/kk ole edelleenkään näkynyt.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jo viime eduskuntavaaleissa, äänestäminen tuntui hyväntekeväisyydeltä, jota ei olisi pitänyt erehtyä tekemään, no nyt on jo selkeämpää, ettei äänestämällä saa kuin huonompaa ja huonompaa, joten on helpompi jo jättää kokonaan äänestämättä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17756279/tarkein-tasa-arvoteko-1-250ekk-minimielakkeet-toteuttamatta

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      ÄärioikeistoSdpn / PetosKokPersRkpKeVihrjne:n, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisen, oikeusturvattomaksi eläkeläisväestöä pakottamalla jatkaminen, lopettaa äänestämisen tulevissa korruptiovaaleissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769837/oikeuskansleri-korruptiopoysti-ei-reagoi-eun-varoituksiin-elakelaiskoyhyydesta#comment-119543823

      Kovemmat rangaistukset, kovempi äärioikeistoekstremistinen militaristi-poliisivaltio, EI ratkaise yksinasuviin eläkeläisnaisiin ja vähemmistöihin, kohdistuvia ihmisoikeusloukkauksia. Väkivallan torjumisen edellytyksenä, ovat 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, esim. Tanska, Norja, Ruotsi, Islanti, Saksa ovat ne toteuttaneet.

    • Anonyymi

      Köyhyyteen pahoinpideltyjen, mitättömien ja olemattomien, elämälle välttämättömien tukien nimittäminen "etuuksiksi", on kyllä harhaanjohtavaa väkivaltaa, jokainen sen käsittää, että Suomessa ei köyhillä mene hyvin, ei se köyhyys ja oikeusturvattomuus mikään tuki ja etuus ole, vaan väkivallan kohteeksi joutumista ja pakottamista.

      https://yle.fi/a/74-20021718

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      89
      8283
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      42
      4728
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4381
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      45
      2595
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      98
      1468
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1296
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1246
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1150
    9. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1142
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1090
    Aihe