Keravan lumen auraus urakoitsija (Viherpalvelut Hyvönen Oy) hoitanut taas kerran auraukset todella huonosti. Kävelytiet tukossa ja autoja kaarrettu lumella. Todella kiva lähteä töihin, kun joutuu lapioda auran urista johtuneita lumipenkkoja tunnin, että pääsee edes autolla liikkumaan. Yritin soittaa Viherpalvelut Hyvösen Keravan työmaapäälikölle, hän ei vastannut useisiin päiviin ja kun vihdoin pääsin puhumaan kyseisen ihmisen kanssa hän osottautui täysin epäasialliseksi että tietämättömäksi asioista. Toivottavasti asioihin tulisi muutoksia.
Viherpalvelut Hyvönen Oy (Kerava)
Anonyymi-ap
1
318
Vastaukset
- Anonyymi
Sama meininki kaikkialla Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492149
- 1211455
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3351248Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651165IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161- 1411139
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98965