Suomelle jopa 7 mrd e lasku Euroopan metsäisimmän maan hiilinielusta, EU on seko

Anonyymi-ap

Kapitaali-imperiumin Euroopan sekoitusuunissa jopa säästäväisyydestä on tehty pahe, josta pitää maksaa.

Suomi, jolla on eniten metsää EU:ssa, on vaarassa joutua pulittamaan seitsemän miljardia (7 000 000 000 €), koska Suomessa ei ole enää riittävästi metsää.

Muut ovat hakanneet metsänsä, joten heidät palkitaan. Jopa Espanjan hiekka näyttää sitovan hiiltä enemmän kuin Suomen Euroopan suurimmat metsät. Olisiko joku kenties pielessä?

https://www.reddit.com/r/europe/comments/akwsj6/european_countries_by_forest_cover_oc/

10

85

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilopoika Sipilän hallitus sopimuksen teki EU n kanssa vuonna 2015,,. Ei Sipilän jengillä ollut huolta huomisesta.... NYT hallitus ja seuraavakin Joutuvat asian kanssa painimaan ja neuvottelemaan..!!!

      • Anonyymi

        Ei se hullu joka pyytää, vaan se joka maksaa.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­N­y­­­m­f­o­­­m­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17700982O

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Punavihreät sitä EEUUssa ajavat oikein etukenossa. Valehtelevat senkin, että Suomen hiilinielu on romahtanu. Täyttä siansontaa !!!

      • Anonyymi

        Kyllä tämä hiilinielujen romahdus on todellinen farssi jonka mestarina hääri Luken Ollikainen joka tulkitsi Luken yhden vuoden tutki
        musta kuin piru raamattua ja Yle ym. uskoi sitä.
        Uskoi vaikka :
        -Ko. tutkimuksen lopussa sanotaan että se on tehty eri lähtökohdista kuin aikaisemmin ja siksi se ei ole vertailukelpoinen edellisen vuoden lukuihin.
        -Kaksi tutkimuksessa mukana ollutta Luken tutkijaa (tutkimuspäällikkö Kari Korhonen ja yliaktuaari Jukka Torvelainen ) toteavat samaa ja myös että olisi verrattava usean vuoden ajalta. Myös Lukessa aikaisemmin mukana ollut Petteri Taalas on samaa mieltä.
        -Tutkimuksessa saatiin yhden vuoden tulokseksi n. 4 %:n lasku metsän kasvussa eli 108 miljoonasta 104 miljoonaan m3:iin..
        -Kuitenkin tutkimuksen liitteenä olevasta taulukosta ilmenee että hiilen sidonta ja siten myös metsän kasvu on vuosien 2018 ja 2020 välillä KASVANUT 150 %.
        Miksi 150 %:n lisäys ei ollut uutinen mutta 4 %:n muutos oli.
        Eli täysi farssi se oli. MOT.


      • Anonyymi

        JuUMala rangaisee jumalattomia ja ahneita meetsä borrvareida !


    • Anonyymi

      hah hah työnnä pääsi jo mättäseen ja huuda sinne se imasee. Pelkät metsäpalot tuottaa hiilidioksiidipäästäjä saman verran kuin koko maailman liikenteen päästöt. Vettä on mutta pösilöt ei saa paloja sammumaan, kun on muita kiireitä.

    • Anonyymi

      Kuopan reunalle koko joukko, saa laskee lävitte!😁😁

    • Anonyymi

      Missä EU, siellä ikuinen ongelma.

    • Anonyymi

      Eu on jatkuva kriisipesäke.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      34
      1823
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      224
      1716
    3. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1598
    4. Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..

      Mitä sinä minusta haluat?
      Ikävä
      78
      1338
    5. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      116
      1240
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      89
      1240
    7. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1185
    8. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      102
      1181
    9. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      74
      1072
    10. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      84
      1070
    Aihe