Henki saatu näkyviin!

Jotkut väittävät, että Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen. Mutta sitten he toisessa kommentissaan sanovat, että Jumala on henki. Tämä on sikäli ristiriitaista, että ihminenhän on apina, jolla on kädet ja jalat, mutta hengellä sellaisia ei ole. Asiallisesti Jumala näyttää siis tältä: https://th.bing.com/th/id/OIP.wowTSc5TqqAxGvUlLNWd5AAAAA?pid=ImgDet&rs=1
Siellä se henki on ikään kuin paremmin näkyvissä.
Tuohan ei tietenkään ole näköiskuva ihmisestä. Vai mitä?

9

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Tämä on sikäli ristiriitaista, että ihminenhän on apina, jolla on kädet ja jalat, mutta hengellä sellaisia ei ole."

      Asiallisesti ottaen Jumala on kaksikylkisymmetrinen (koska Jeesus istuu hänen oikealla puolellaan) kuten valtaosa maapallon eläimistä. Jos Jumala olisi säteittäin symmetrinen kuten mustekala niin Jeesus ei voisi istua hänen oikealla puolellaan, mutta Jumala voisi kävellä kääntymättä ja vaivattomasti kaikkiin suuntiin. Kaksikylkisymmetrinenhän liikkuu parhaiten eteenpäin, heikommin taaksepäin ja vielä heikommin sivusuuntiin. Sikäli kyllä Lentävä Spagettihirviö on realistisempi luoja kun se liikkuu nuudelilonkeroilla vaivattomasti kaikkiin suuntiin, toisin kuin Jumala.

      • Anonyymi

        Jumala ei tosiaan liiku oikein mitenkään. Jeesuskin lupaili tehdä kampäkin, mutta eipä ole saanut persettään liikkeelle tuhansiin vuosiin. Tulee vissiin isäänsä. Aika hengettömiä ovat.


    • Anonyymi

      Hyvä kun on uteliaisuutta. Mutta nyt ei olla fyysisessä todellisuudessa. Jumala on siis vähän kuin sähkö. Sillä erolla että on suunnitelma. Ei ole siis kyse itsenäisestä ilman älyä olevasta virtapiiristä. Vaan keskuksesta. Hengestä. Ihmisien aistit ovat eläimien alapuolella. Suuren osan. Koira ja kissa. Molemmat havaitsevat henget mutta ei ihminen. Pitää olla Radio.

      • ”Jumala on siis vähän kuin sähkö.”

        Paitsi ettei Jumalaa saa näkyviin edes yleismittarilla 😆


      • Anonyymi
        Moses_Zuckerkandl kirjoitti:

        ”Jumala on siis vähän kuin sähkö.”

        Paitsi ettei Jumalaa saa näkyviin edes yleismittarilla 😆

        Idahon surmat tulevat kohta esiin mitä tapahtui. Marraskuu 2022. Henget puhuvat. Validation.


      • Anonyymi

        "Koira ja kissa. Molemmat havaitsevat henget mutta ei ihminen."

        Henget piilevät kissoissa, koska ne ovat aivan kateissa. Lisäksi ne piilevät susissa, koska ne ovat täysin hukassa. Jumala viihtyy mykissä kissoissa, koska hän on mauton.


      • Anonyymi

        Sähkö on tässä "fyysisessä todellisuudessa".


    • Anonyymi

      Tuossa ryhmäkuvassahan on selvästi Isä, Poika ja Pyhä Henki sekä heidän kaverinsa herra Perkele ynnä palvelusväkeä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      73
      3360
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2604
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2288
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      98
      2219
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      63
      2180
    6. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      42
      1723
    7. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      43
      1682
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1353
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      148
      1310
    10. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      166
      1208
    Aihe