Puola lähettämässä ensimmäiset leopardit Ukrainalle.

Näin ilmoitettiin Ylen uutisissa.Siitä se tulppa aukesi.Itse uskon Ukrainan saavan.150kpl leobardeja.
1052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ryssän juoksuviikot alkavat.

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    💋 ­­N­­­y­­­m­f­o­m­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17701163s

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Respect Puolalle!!! Ja kuka tätä epäilee, katsokaapa Puolan asehankinnat viimeiseltä kahdelta vuodelta. Siellä ei ole muuta kuin laatua ja määrä on todella paljon!

Äänestä

300-400 tarvitaan. Nyt ei ole aika kitsastella. Jos Suomi ei halua antaa omistaan, niin aina voi ostaa kapasiteettia esim Kanadalta, Espanjasta, Saksalta.... mutta 300 vaunua on aivan minimi! Eiköhän laiteta ontuva ryssä, lopullisesti konttaavalle kotimatkalle!

Äänestä
  • Kannatan.

    Äänestä

Alkeellinen ryssä ja kehittynyt "länsikissa". Jompikumpi noista jää toiseksi, eikä se taida olla kisu.

Äänestä

Juu pää on auki ja lisää tarvitaan.

Äänestä

Nyt on todellakin oikea aika antaa Ukrainalle kaikki mahdollinen ja mahdotonkin aseapu, - Ilmavoimia myöten. Ryssä on jo tilannut itselleen lopullisen häviön, ja ehdottoman antautumisen, joten lännen tulee antaa rajoittamaton asetukensa, ja toimittaa se Ukrainan sankarillisen armeijan puolesta iivanoille. Ryssä on demoni ja sitä täytyy tuomita...Raudalla!

Äänestä

Neuvottelut eivät ole tätä päivää. Leopard 2 ja kaikki sen länsikaverit ovat! Iivanat tarvitsevat maistiaisia, miltä laatu tuntuu, kun se osuu kerrasta kohdalle.

Äänestä

Uskoisin jo pinttyneimmänkin pasifistin ymmärtävän, että Putinin Venäjä on pysäytettävä ja siihen ei ole muuta keinoa kuin voima, jota on yllin kyllin saatavilla. On aika toimia. Kaikki selittelyt on nyt kuultu. Uhreja on jo aivan liikaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näin ilmoitettiin Ylen uutisissa.Siitä se tulppa aukesi.Itse uskon Ukrainan saavan.150kpl leobardeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu