Kiina odottaa kieli pitkänä ja suupielet märkänä, että mätä venäjänomena tippuu sen syliin.
Leepensraumi on täten kiinalaisille turvattu.
Kiina on nimittäin diplomikanaaleja myöten lähennellyt EUta.
Leepensraumi on täten kiinalaisille turvattu.
Kiina on nimittäin diplomikanaaleja myöten lähennellyt EUta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuluttaa usa:n voimia tehokkaasti saadaan Taiwan liittää Kiinaan
Kiinan väestö keskittyy vain kolmannekseen maasta. Ja Kiinalla on itselläänkin laajat alueet harvaan asuttua lebensraumia.
Miksi kiina sitten hamuaa ölppää ja muuta raakaa ainetta venäjältä iha maksua vastaan?
Kohta sitä kiina saa ihan omakustannehintaan venäj... siis tarkoitan novokiinasta.
Ei muutama Himars ja vanhat rynnäkköpanssarit verota Usan asevoimia mutta kyllä Venäjän annetaan ihan rauhassa tuhlata ammuksensa mitäpä siinä on se monelle muullekin maalle ihan ok
Sitten kun kiinassa päätetään että kiinan turvallisuuden takaamiseksi sen on otettava haltuun (luonnonvaroja tursuavat) puskurivyöhykkeet venäjältä, ei venäjällä ole mitään resursseja esittää edes puolivakuuttavaa vastalausetta. Idän voimatekijä on eittämättä Kiina, ja venäjän asema on antaa sille luonnonvaransa. Kukaties venäläisiä pääsee kiinan tuotantolaitoksiin kaikkein halvimpiin töihin joissa ei tarvita ajattelemista.