UKRAINA SAA LEOPARDINSA, PUOLA TEKI PÄÄTÖKSEN;

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/6b88b5f3-6b90-40bb-90fd-4b83887bed92?ref=newsletter:57e9&utm_source=Teta_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Teta_Uutiskirje

Nyt tuli putlerille kiire löytää hyvä ja vahva piilopaikka, mutta ei sekään auta, putlerin aika on ohi, Lopullisesti !!!
563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Etkö lukenut kirjoitusta loppuun asti: "Leopardien vieminen Ukrainaan on kuitenkin lopulta Saksan vallassa, koska panssarit ovat saksalaisvalmisteisia. Panssareiden luovutus Ukrainalle edellyttää Saksan jälleenvientilupaa."

Äänestä
  • SuperMarin panee Davosissa Saksan tossu sultsin lujille niin eiköhän lupa ole varmaa.. ja saksa itse antaa lisää aseapua Ukrainaan..!!

    Äänestä

...Ja Toverikin juuri eilen sanoi että Leopardit Ukrainassa aikasintaan ensi kesänä, siihen mennessä Ukraina on jo mennyttä.

Äänestä

Puola lupasi 14 Leopard vaunua. Niiten vaikutus on korkeintaan viikon verran. Syyriassa turkkilaiset Leopardit olivat erittäin paloarkoja ja helposti palamaan syttyvi.

Äänestä

Nyt kuulostaa huonolta. Ei kannata lähteä tähän kusetukseen ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/6b88b5f3-6b90-40bb-90fd-4b83887bed92?ref=newsletter:57e9&utm_source=Teta_Uutiskirje&utm_medium=email&utm_campaign=Teta_Uutiskirje

Nyt tuli putlerille kiire löytää hyvä ja vahva piilopaikka, mutta ei sekään auta, putlerin aika on ohi, Lopullisesti !!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu