Jos ateistiksi itseään kutsuva pilkkaa kristinuskon Jumalaa ja Jeesusta, ja sanoo kristittyjä mielisairaiksi ja vähä-älyisiksi, niin hän ei voi olla false flag kristitty, vai voiko?
Jos ateistiksi itseään kutsuva ei pilkkaa kristinuskon Jumalaa ja Jeesusta, ja ei sano kristittyjä mieliairaiksi ja vähä-älyisiksi, niin hän voi olla false flag kristitty, vai eikö voi?
Jos ateistiksi itseään kutsuva pitää mahdollisena Aku Ankan, Teräsmiehen ja Lentävän Spagettihirviön, niin hän ei voi olla false flag ateisti, vai voiko?
Jos ateistiksi itseään kutsuva ei pidä mahdollisena Aku Ankkaa, Teräsmiestä ja Lentävää Spagettihirviötä, niin hän voi olla false flag kristitty, vai eikö voi?
Miten se siis oikein menikään?
Miten erotat false flagin aidosta?
Miten false flagin erottaa aidosta?
14
166
Vastaukset
Huomaa sekaannus "ateisti" ja "kristitty" määritelmien kohdalla.
Ei ole loogista, joten olenko nyt hihhuli vajaa-älyinen kristitty?
Vai olenko humalainen ateisti?- Anonyymi
En huomannut mitään sekaannusta. Ihan johdonmukainen esitys. Ei ehkä tosi, mutta tietty logiikka siinä on ja se pitää kuin pärekatto vettä.
"Miten erotat false flagin aidosta?"
False flag ateisti käy välillä hellaripalstalla keskustelemassa helluntailaisuudesta ja linkkaa ateismipalstalle Jumalanvaltakunta -blogin artikkeleita. Lisäksi false flag ateisti mainostaa aina joskus kirjaa 'Fysikaalinen Teologia'. False flag ateisti esiintyy (tai on oikeasti) niin tyhmänä, että tällä mustamaalaa ateisteja.Tosi ateisti pilkkaa Jumalaa ja Jeesusta, vaikka pitää näitä fiktiona. Hän pitää pilkkanaan kristittyjä uskovia, jotka ovat vähä-älyisiä ja mielisairaita ilman yhtään poikkeusta.
Tosi ateisti pitää mahdollisena sen, että Lentävä Spagettihirviö, Näkymätön vaaleanpunainen yksisarvinen, Russelin teekannu, puutarhakeiju, saunatonttu, Aku Ankka ja Teräsmies ovat todellisia olentoja sen sijaan, että olisivat varmasti fiktiota.
Hihhuli kristitty on se, joka ei pidä mahdollisena edellisen kohdan satuolentoja.
Hihhuli kristitty on se, joka ei kohdan yksi mukaan pilkkaa ja herjaa.
Se, mitä tunkion kuningas sanoo, on sitten totuus tässäkin asiassa, niin kuin on totuus kaikissa asioissa, sillä hän on erehtymätön eikä ole koskaan ollut väärässä. Ei ikinä.- Anonyymi
Mulla on ainakin mennyt liput sekaisin
Kysykää Mosekselta ja Hessulta - Anonyymi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Poen_laki
Hihhulit ovat juttuineen olleet jo pitkään parodiahorisontin toisella puolella, joten heidän tapauksessaan joutuu soveltamaan Poen lakia.- Anonyymi
imbecille kirjoitti:
Ateistit eivät siis voi "syyllistyä" Poen lain mukaiseen toimintaan? 🤣
Ei tietenkään, koska silloin kyseessä ei ole oikea ateisti. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Anonyymi kirjoitti:
Ei tietenkään, koska silloin kyseessä ei ole oikea ateisti. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
No true Scotsman argumentointivirhe pätee tässä tapauksessa. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Entä jos tosi ateisti teeskentelee olevansa uskovainen kristitty, mutta kristinuskon opin mukaan tosi kristitty ei voi elää valheessa, niin onko se ateisti tosi uskovainen kristitty vai tosi ateisti?
Valehtelee siis olevansa kristitty, vaikka onkin ateisti.
Miten on, jos käännetään osat toisinpäin?
Tosi kristitty valehtelee olevansa ateisti, mutta voiko hän edes teoriassa olla tosi kristitty, koska valehtelee tietoisesti ja elää valheessa, vaikka Raamatun mukaan Jumalan lapsi ei voi niin tehdä?
Häh?! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣- Anonyymi
imbecille kirjoitti:
No true Scotsman argumentointivirhe pätee tässä tapauksessa. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Entä jos tosi ateisti teeskentelee olevansa uskovainen kristitty, mutta kristinuskon opin mukaan tosi kristitty ei voi elää valheessa, niin onko se ateisti tosi uskovainen kristitty vai tosi ateisti?
Valehtelee siis olevansa kristitty, vaikka onkin ateisti.
Miten on, jos käännetään osat toisinpäin?
Tosi kristitty valehtelee olevansa ateisti, mutta voiko hän edes teoriassa olla tosi kristitty, koska valehtelee tietoisesti ja elää valheessa, vaikka Raamatun mukaan Jumalan lapsi ei voi niin tehdä?
Häh?! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣Teoreettista saivartelua.
Ollakseen uskovainen ihmisen tulee ensin hylätä totuus ja ryhtyä elämään valheessa.
- Anonyymi
homma meni niin että minä krisityn kanssa pelleilimme saunatontusta , mutta jos et ymmärrä sarkasmia niin se on oma ongelmasi 🤔
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad901456- 541013
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että379854- 153824
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 55709
- 51658
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 57631
- 76622