Sattuuko hampaan puudutuspiikkk

Oisin abt viikon päästä menossa hammaslääkäriin hampaan poraukseen ja ikinä ei ole puudutuspiikkiä laitettu. Mietin vaan että kun pelkään kuollakseni jo ylipäätänsä hammaslääkäriä niin paljonkohan se piikki mahtaa sattua:(
3200
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitava lääkäri laittaa sen niin että aivan pikkusen nipistää. Ne on tosi taitavia nykyään. Jälkeenpäin tuntuu hassulta kun se puudutus alkaa poistua. Jotenkin hervoton olo hetken aikaa. Hyvin se menee. Kokemuksesi jälkeen voit suositella muille.

Äänestä
  • Jeps, ei oikeasti satu. Ihmeellisempi on se olo jälkeenpäin.

    Äänestä

  • 60-70-luvuilla hammaslääkärit olivat sadisteja, nykyisin eivät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oisin abt viikon päästä menossa hammaslääkäriin hampaan poraukseen ja ikinä ei ole puudutuspiikkiä laitettu. Mietin vaan että kun pelkään kuollakseni jo ylipäätänsä hammaslääkäriä niin paljonkohan se piikki mahtaa sattua:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu