Ja vieläpä länsimaiden toimesta. Nimittäin nykyautojen etäohjattavat sovellukset ovat lakanneet toimimasta Venäjällä.
https://www.is.fi/autot/art-2000009331883.html
– En voi kytkeä autoni etälämmitystä päälle vaan joudun menemään kylmään autoon. Kiitos, loistavaa, tälläkö maailma nyt pelastuu.
https://www.is.fi/autot/art-2000009331883.html
– En voi kytkeä autoni etälämmitystä päälle vaan joudun menemään kylmään autoon. Kiitos, loistavaa, tälläkö maailma nyt pelastuu.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Lada 1200L toimii kuin junan vessa. Siihen saa myös varaosia.
Hätätilassa voi yrittää käyttää myös Fiat 124:n osia, jos aitoja Genuine Lada partseja ei ole saatavilla.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17708249g
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kannataisi kysellä putlerilta milloin alkaa taas toimia...
Muistutus siitä, että nykyautoissa on kill-switch.
Tulevaisuudessa sitten jo pian, että väärä kommentti somessa eikä auto aamulla starttaa.
Ottaa illalla sim-kortin irti autosta, niin eivät saa etäkytkettyä.
Kohta venäjällä ei toimi puhelimetkaan joten simmillä enää niin väliä.
Voisiko tuolla etäsovelluksella ohjata auton kiihdyttämään ja sitten törmäämään lähimpään sillantolppaan. Olisi maailma taas hieman parempi ihmisen elää.
Volvon sovellus oli eilen pois päältä. Ilmeisesti päivitys tapahtui silloin.
Auton sijaintitietoa voi hyödyntää esim ohjuksen maalina. Toivottavasti Putinin auto on varustettu länsimaisin herkuin.
Turhanpäiväisiä härpäkkeitä ei autoon pitäisi edes asentaa. Ei Suomessakaan.
Venäjä nyt vain on maantieteellistä aluetta, jossa ei tule olemaankaan merkittävässä määrin mitään kehittynyttä teknologiaa. Se mitä siellä on, on varastettua.
Turha valittaa, kun murha maittaa.
Avaruusteknologiassa ovat jostain syystä kuitenkin olleet edellä.
Edellä ketä?
Muita. Ovat siis olleet kärjessä. Kaikista etimmäisinä.
Kyllä Jenkit vei ne paremmat saksalaiset.
Paino sanalla 'olleet'.
Onkohan Venäjän taloissa etäluettavat sähkömittarit? Jos on ,niin hakkerit sähköjä katkaisemaan ,jäätyvät Siperian pakkasiin nyt.
Venäjä on suurvalta, jossa kaikki on mahtavaa, mutta kukaan Venäjän eliitin edustaja ei halua itselleen venäläistä autoa, venäläisiä vaatteita, venäläistä kelloa., venäläistä tietokonetta, venäläistä puhelinta jne jne.
Voi Putin parka mihin kätesi iskit.
Öykkäribemarin tai porchen lämmitys ei käynnistykään enää etänä, kännykkää räpläämällä.
Kyllä nyt on niin kauhea ihmisoikeusrikos meneillään, ettei sen rinnalla systemaattiset massapommitukset ukrainan siviiliasutukseen tunnu enää missään. Hysteerinen ulina venäjällä kiihtyy. YK apuun! Kansainvälinen ihmisoikeustuomioistuin apuun! Herrakansan helppo elämä on nyt vaakalaudalla!
No jotkut sentään ovat saaneet hyvän auton.
"Esimerkiksi Mercedekset ovat kokolailla venäläisten ulottumattomissa."
https://yle.fi/a/74-20013950