Autoilevaa eliittiä kiusataan Venäjällä

Ja vieläpä länsimaiden toimesta. Nimittäin nykyautojen etäohjattavat sovellukset ovat lakanneet toimimasta Venäjällä.

https://www.is.fi/autot/art-2000009331883.html

– En voi kytkeä autoni etälämmitystä päälle vaan joudun menemään kylmään autoon. Kiitos, loistavaa, tälläkö maailma nyt pelastuu.
2163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Lada 1200L toimii kuin junan vessa. Siihen saa myös varaosia.

Äänestä
  • Hätätilassa voi yrittää käyttää myös Fiat 124:n osia, jos aitoja Genuine Lada partseja ei ole saatavilla.

    Äänestä

  • 😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

    😍 ­­N­­y­­m­f­o­m­a­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17708249g

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Kannataisi kysellä putlerilta milloin alkaa taas toimia...

Äänestä

Muistutus siitä, että nykyautoissa on kill-switch.
Tulevaisuudessa sitten jo pian, että väärä kommentti somessa eikä auto aamulla starttaa.

Äänestä
  • Ottaa illalla sim-kortin irti autosta, niin eivät saa etäkytkettyä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ottaa illalla sim-kortin irti autosta, niin eivät saa etäkytkettyä.

    Kohta venäjällä ei toimi puhelimetkaan joten simmillä enää niin väliä.

    Äänestä

Voisiko tuolla etäsovelluksella ohjata auton kiihdyttämään ja sitten törmäämään lähimpään sillantolppaan. Olisi maailma taas hieman parempi ihmisen elää.

Äänestä

Volvon sovellus oli eilen pois päältä. Ilmeisesti päivitys tapahtui silloin.

Äänestä

Auton sijaintitietoa voi hyödyntää esim ohjuksen maalina. Toivottavasti Putinin auto on varustettu länsimaisin herkuin.

Äänestä

Turhanpäiväisiä härpäkkeitä ei autoon pitäisi edes asentaa. Ei Suomessakaan.

Äänestä

Venäjä nyt vain on maantieteellistä aluetta, jossa ei tule olemaankaan merkittävässä määrin mitään kehittynyttä teknologiaa. Se mitä siellä on, on varastettua.

Turha valittaa, kun murha maittaa.

Äänestä
  • Avaruusteknologiassa ovat jostain syystä kuitenkin olleet edellä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Avaruusteknologiassa ovat jostain syystä kuitenkin olleet edellä.

    Edellä ketä?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Edellä ketä?

    Muita. Ovat siis olleet kärjessä. Kaikista etimmäisinä.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Avaruusteknologiassa ovat jostain syystä kuitenkin olleet edellä.

    Kyllä Jenkit vei ne paremmat saksalaiset.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Avaruusteknologiassa ovat jostain syystä kuitenkin olleet edellä.

    Paino sanalla 'olleet'.

    Äänestä

Onkohan Venäjän taloissa etäluettavat sähkömittarit? Jos on ,niin hakkerit sähköjä katkaisemaan ,jäätyvät Siperian pakkasiin nyt.

Äänestä

Venäjä on suurvalta, jossa kaikki on mahtavaa, mutta kukaan Venäjän eliitin edustaja ei halua itselleen venäläistä autoa, venäläisiä vaatteita, venäläistä kelloa., venäläistä tietokonetta, venäläistä puhelinta jne jne.

Voi Putin parka mihin kätesi iskit.

Äänestä

Öykkäribemarin tai porchen lämmitys ei käynnistykään enää etänä, kännykkää räpläämällä.

Kyllä nyt on niin kauhea ihmisoikeusrikos meneillään, ettei sen rinnalla systemaattiset massapommitukset ukrainan siviiliasutukseen tunnu enää missään. Hysteerinen ulina venäjällä kiihtyy. YK apuun! Kansainvälinen ihmisoikeustuomioistuin apuun! Herrakansan helppo elämä on nyt vaakalaudalla!

Äänestä

No jotkut sentään ovat saaneet hyvän auton.

"Esimerkiksi Mercedekset ovat kokolailla venäläisten ulottumattomissa."

https://yle.fi/a/74-20013950

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja vieläpä länsimaiden toimesta. Nimittäin nykyautojen etäohjattavat sovellukset ovat lakanneet toimimasta Venäjällä.

https://www.is.fi/autot/art-2000009331883.html

– En voi kytkeä autoni etälämmitystä päälle vaan joudun menemään kylmään autoon. Kiitos, loistavaa, tälläkö maailma nyt pelastuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu