koska pilapiiroksellaan ilmeisesti pyrkii estämään Suomen Nato-jäsenyyden?
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/1baccdca-c0d2-49cc-a166-a18719a90f3f
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/1baccdca-c0d2-49cc-a166-a18719a90f3f
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Uskokaa jo, Nato junan meni ohi Tarja Halosen kaudella ....
Ville oli resiinalla perässä.
Kaikki jotka joutuvat Ville Rannan piirustusten kohteiksi ovat sen itse ansainneet.
Katsokaa peiliin.
Halla-ahokin on ollut Rannan piirtelyissä.
En tiedä mutta hiton huono pilapiirtäjä se kyllä on.
Juu, piirrettiin peruskoulussa samanlaisia töherryksiä.
Onko taas natottamisessa ongelmia? Eikö Suomella ole rahaa tarpeeksi, vaikka Marin sanoi, että Suomi on rikas maa.
Tyhmä poika, nuo piirrokset on karikatyyrejä asiaoista jotka on tapahtuneet jne...
Se ei ole mielipide tai vastaava.
Toivottavasti Erdogan lukee ja näkee
Todella hauska satiiri. Totuutta ei pidä peitellä. Ei edes sen takia että Diktaattori kiristää.
Ville voisi käväistä Turkissa. 🙄🤔😬💣💥
Nukkehirttäjät saivat viestin perille kun Erdogan alkoi esittelemään lunnasvaatimuksiaan ja Ranta oikein alleviivaa sitä mistä on kysymys.
Kyse on Erdoganille politiikasta eikä terroristeista joita hän vaatii luovutettaviksi. Sivistysmaissa poliitikot eivät määrittele ketkä ovat terroristeja, sen määrittelee oikeuslaitos lakeihin perustuen.
Niin tai näin. Erdo sen päättää lentääkö telkkä pönttöön.
Nukkehirttäjät olivat Putinin miehiä.
Järkätty juttu.
Suomi ja Ruotsi ovat Erdoganin panttivankeja ja lunnasvaatimuksena on Suomeen ja Ruotsiin paenneiden ja hänen itse terroristeiksi määrittelemien poliittisten vastustajien luovuttaminen hänelle heidän tuomitsemiseksi.
Jos Suomi ja Ruotsi esittävät vastarintaa, kiristää Erdogan vaatimuksiaan määrittelemällä lisää poliittisia vastustajiaan terroristeiksi ja vaatii näidenkin luovuttamista Turkkiin.
Palkintona Erdoganille panttivankidraamassa on kovan jätkän maine tulevissa presidentinvaaleissa. Ja kiitollisuus ja taloudellinen naapuriterroristivaltion johtajalta putinilta.
Kaikkea tukea tarvitaan, Erdogan on ajanutt maansa talouden kaaokseen, inflaatio laukkaa noin 150% vuosivauhdilla.
Ranta on ovela putinisti. Eri luvalla piirtää erdoganin sikana ja viivyttää Supmen kansan turvaan saamista.
ILTALEHTI voisi harkita kuviaan tai lähettää Villen Turkkiin.
Tämä ns. piirtäjä on alinta roskasakkia.
Ei tietenkään Ranta ole Putinisti, putinistihän ei kaveristaan Erdoganista pilapiirtoksia taiteilisi.
Totuutta ei pidä hyssytellä edes kiristämisen takia.
Juuri näin. Olemme vapaa maa. Ei pidä antautua diktaattorien kitistykselle.
Juuri toisinpäin.
Ville piirtää muiden selän takana turvapiilossa kuviaan.
Samoin kuin Ruotsi talvisodassa. Suomi pelasti svedut joiden suurin harmi oli ettei sota-aikana saanut kaupasta banaania.
Huono piirtäjä, ei pääse lähellekkkään Kari Suomalaisen laatua ja nuo jututkin aika...........
Haukkuu aina perussuomalaisia.
Nythä se selvisi! Erdogan on persu.
Ville onkin vihervassu.
Kuvat aika heikkoa peruskamaa.
Ihmettelen kuitenkin kuinka kurdit tulevat toisiin maihin mieltään osoittamaan. Ikään kuin rakkikoirat haukkuvat rajantakaa. Olisivat turvapaikoistaan tyytyväisiä, ja sopeutuisivat maan tavoille.
Ikävä on Kari Suomalaista jolla oli niin osuvia pilapiirroksia erityisesti maahanmuutosta.
Karilla oli kuvissa oivallusta.
Villellä ei.
Ville on vihervassu joka ajaa Venäjän etua.
Villen kuvista puuttuu oivallus.
Venäjän perseennuolija todellakin.
Piirrokset tehdään vain läpällä. Vi$$u mitä touhua.
Mutta… piirrä poika piirrä, kohta ei mediaa enää tarvita, koska vääristelevät asioita. Likaista peliä.