Rukouspäivä ja piispa Henrikin päivä lähestyy!

Anonyymi-ap

Aiotko rukoilla jotakin erityistä?

Uskotko saavasi vastauksen rukoukseesi?

Itse olen kokenut että Suomessa on paljon esteitä rukousten perille menossa ja vastauksissa aina omasta suvusta lähtien.

Kävin 1996 Israelissa rukoilemassa ja sen jälkeen olen kokenut viisi ilmestystä ja saanut rukousvastauksia. Susien keskellä rukoileminen ei auta, vaan siellä missä usko ja rakkaus ovat vahvaa. Kuten Israelissa.

Olen viime aikoina rukoillut jonkin verran saada Herran henkeä tai Jumalan Henkeä sekä päästä pyhiinvaellukselle Slovakiaan, jossa uskon Kristuksen ilmestyneen 2011.

Ne on vaikeita saada aikaan. Eikä rukoukseni ole kovin palavaa. Saan niin paljon vastauksia pieniin rukouksiin että ei tarvitse paljoa rukoilla. Kiitos Jumalallemme!

Hyvää Rukouspäivää ja Pyhän Henrikin päivää!

4

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sain vuonna 1991 pyhän Hengen punaisena valona joka meni rinnasta läpi. Silloin Paavi otti hengessään yhteyttä ja kehotti lukemaan vuoden 1992 raamatun käännöksen polvillaan lävitse.

      Mutta sen kerrostalon väki jossa asuin alkoi myös hengessään kieltää tekemästä niin. Eivät tarvinneet raamatun lukemistani tai edes muuta tukea antaa uudessa elämän vaiheessa.

      Sellaista Suomessa on elämä että jos joku saa pyhää henkeä ateismi ja kateus sekä vaino ja houkutus lankeemaan ottaa muut valtaansa.

      Puhun tästä jotta ymmärrät sen minkä tähden Suomessa ei rukousvastauksia tipu. Vain jos käyt pyhiinvaelluksella jossakin pyhässä maassa tai kaupungissa ulkomailla voit alkaa saamaan rukousvastauksia.

      Kyllä Suomessa monin tavoin ulospäin tahdotaan näyttää kristityltä, mutta jos todella saat rukousvastauksen huomaat kyllä susia on paljon lampaiden vaatteissa.

    • Anonyymi

      2002 kävin vuoden ajan Vapaakirkossa. Siellä kiroilu loppui 10 vuoden ajaksi kuin seinään mutta palasi takaisin. Myös Tohjo selkäni parannettiin alttarilla. Tunsin kuinka henkeä meni selkärankaani. Hengessä todistettiin kyllä että apu ei ole ikuinen, vaan joskus Henki lähtee ja selkä huononee jälleen. Mutta sain Kristukselta tähän mennessä 20 vuotta aikaa liikkua ja olla normaalisti ilman kipuja.

      Sitten kävin 2003 Jehovan todistajissa jossa myös oli ihmeellistä. Koin marraskuussa Jehovan, Kristuksen, Kolmannen taivaan ja Aabrahamin sekä Neitsyt Marian ILMESTYKSEN.

      Suomessakin siis on seurakuntia ja uskovia joiden seura ja usko vaikuttaa hyvää. Mutta ei ole aina helppo mennä ja käydä kokouksissa. Vastustavia voimia on paljon.

    • Anonyymi

      Yleisesti ottaen saa kyllä olla kiitollinen että on syntynyt Suomeen. Tällä on paljon mahdollista melko vapaasti käydä monissa eri seurakunnissa ja uskonnoissa. Paljon muutakin hyvää Suomessa on. Se vain pitkään minua haittasi kun rukouksiin ei saanut vastauksia. Mutta syntyminen Suomeen on jo sinällään lottovoitto ja ei ole tarvetta rukoilla kovin paljoa kun kaikki perusasiat ovatkin järjestetty jo valtakunnan toimesta.

      Eräs asia jonka voi vielä mainita on raamatun Suomennokset. Ne herättää enemmän kysymyksiä kuin antaa vastauksia. Vain englanninkielisiä raamattuja sekä alkukielisiä interlinear versioita lukemalla kaikki selviää ja saa vastaukset kaikkiin kysymyksiin.

    • Anonyymi

      Jumala on hiljaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      184
      8485
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4598
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4158
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      55
      3654
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3156
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2920
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2616
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      38
      2404
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2083
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2066
    Aihe