Ei kiitos mahorkkaa, ei kiitos sutta ja sekundaa

Anonyymi-ap

Länsimaat eivät tarvitse Neuvosto-venäjää yhtään mihinkään, eikä venäläiset maalaiset länttä. Siellä kaalia riittää. Sen sijaan Pietari, Moskovat ja muut suurkaupungit tarvitsevat länttä, jos väestö haluaa leikkiä Mersuilla ja Bemareilla, iPhoneilla ja oikeilla tietokoneilla. Venäjä ei itse pysty tuottamaan yhtään mitään muuta kuin sutta ja sekundaa, ja kaikki ylellisyystavara tuleekin lännestä. Siitä voi vanjanrakastajat repiä. Venäjä on pazkamaa ja sellaisena pysyy.

Suomenkaan ei kannata tehdä mitään kompromisseja venäjän suhteen.

20

61

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Venäjän on hyvä olla olemassa, että tietää, mistä kaikesta suomalaisena saa olla kiitollinen.

      • Anonyymi

        Näin voi sanoa.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­­­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17709529e

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ovathan he avaruudessakin käyneet.

    • Anonyymi

      Neuvosto - venäjää? Nyt eletään 2000 luvulla ei 1900 luvulla.

      • Anonyymi

        Neukkulan palvonta on venäjällä vaan lisääntynyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Neukkulan palvonta on venäjällä vaan lisääntynyt.

        Sirppi- ja vasaralippuja liehuu siellä täällä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sirppi- ja vasaralippuja liehuu siellä täällä.

        Sitä ne kaipaa takas.


      • Anonyymi

        Samaa pazkaa on.


    • Anonyymi

      Kovastippa ne ovat riippuvaisia mm. energalähteistä. Nyt "länsi" hankkii samaa Venäjältä peräisin olevaa energiaa mm. Intian ja Kiinan kautta, ja moninkertaisella hinnalla. Arvata saattaa kuka tässä voittaa.
      Joilakin on sellainen jälkeenjäännyt käsitys että länsi on jotenkin keskeisen tärkeä tekijä. Tämä on suuri erehdys. Tavarat tehdään nykyisin Idässä. Mm. suomi on hankkinut liikkuvaa tykistöä. Mistä Ei suinkaan lännestä vaan Etelä_Koreasta. Eurooppa on surkea surkastuva entisten siirtomaaisäntien yhteiskunta, joka on elännyt niistä riistämillään tuloilla tähän asti, mutta se on nyt loppu. Kiina on tullut kaikkein suurimmaksi tavaroiden tuottajamaaksi ja se vienyt ja tulee viemään markkinat länneltä, USA mukaanlukien.

      • Anonyymi

        Venäjä tulee hajoamaan vielä.


    • Anonyymi

      Miksi venäjällä ei osata tehdä mersuja?

      • Anonyymi

        Äly ei riitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Äly ei riitä.

        Valtiodopingia tehtiin urheilussa vuosikymmeniä, siitäkin jäätiin kiinni.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valtiodopingia tehtiin urheilussa vuosikymmeniä, siitäkin jäätiin kiinni.

        Sekin vielä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sekin vielä.

        Pari päivää sitten aikanaan ylivoimainen moukarinheittäjä Sergei Litvinov tunnusti käyttäneensä steroideja jatkuvasti, ne paransivat huomattavasti tuloksiaan. Ei yllätys et oli käyttänyt.


    • Anonyymi

      Takapajuinen valtio ja johtajina sotahaukkoja joilla omaisuus länsimaiden pankeissa, Suomessakin kiinteistöjä jotka pitäisi pakkolunastaa ja heti.

    • Anonyymi

      Siellä venakot vaihdelkoon sinkkiämpäreitä ja kumikalosseja keskenään, ketään kiinnosta ryzzänmaa !

    • Anonyymi

      Kyllä se mahorkka on venäjän suurin keksintö.

      • Anonyymi

        Mitähän se sisältää?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      97
      17137
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      39
      9913
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      29
      4911
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      233
      3865
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2820
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2712
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      50
      2607
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2480
    Aihe