Tämä väistyvä ministeri tuntuu oikein provosoiva sotaa itärajalle..
Hullu-marinin kannattaisi pitää pienempää suuta
16
85
Vastaukset
- Anonyymi
Juu-u kyllä nyt maltti on valttia.
- Anonyymi
Siellä sodittu jo vuoden melkkei itärajaakin auttaa !!Suomen eitstte pelätä putinii, . Suomella on apuja ja puttini on mennyttä kalua !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siellä sodittu jo vuoden melkkei itärajaakin auttaa !!Suomen eitstte pelätä putinii, . Suomella on apuja ja puttini on mennyttä kalua !!
Natorotan turhia unelmia!
- Anonyymi
Juu. Nyt pitäisi olla provosoimatta mongoleita ja odottaa kaikessa hiljaisuudessa että saadaan rikastettua talvivaarassa se 200 tonnia uraania. Sen jälkeen meillä on Marin bomba ja voidaan lyödä ässä pöytään.
- Anonyymi
Diplomatia on heitetty romukoppaan ja haikaillaan lopullista voittoa kuten Jatkosodan aikaan.
- Anonyymi
Marin puhuu asiaa. Venäjä tekee raakaa hyökkäystä Ukrainaan. Tämän tuomitsee lähes kaikki maat jotka ovat YK:ssa, kun turvallisuusneuvostoon kuuluva Venäjä suorittaa kansanmurhaa silmiemme edessä.
- Anonyymi
Missä on pehmeitä hyökkäyksiä? Onko muka Usalla!
- Anonyymi
Marin on todennäköisin seuraava pääministeri nykyisellä hallituspohjalla.
Hän on Suomen suosituin poliitikko ja presidentin ohella ainoa maailmalla tunnettu -poikkeuksellisen laajalti.
Sannan kaltaiset poliitikot haluavat Ukrainan säilyvän itsenäisenä ja Venäjän luopuvan kansanmurhasta.
Siinä riittää putlristeille ( ent.stallarit)tuomion julistamista.
Mutta Sanna vain rulettaa -naisenergialla!- Anonyymi
Mitä muuta toiveunta näät,natokuolaaja??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä muuta toiveunta näät,natokuolaaja??
Putleristi ei pysty faktoja kumoamaan.
Ei uskalla edes yrittää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Putleristi ei pysty faktoja kumoamaan.
Ei uskalla edes yrittää.Missä päissäs näet? Faktat on ,että Ukraina tuhotaan. Itkee ja antautuu!
- Anonyymi
Mikseivät venäjämieliset muuta ryysylään? Siellä olisi teille votkaa ja perunaa vaikka kuinka.
- Anonyymi
Oletpa seko! Ketkä Venäjämieliset,nuija? Kyse töyspäisistä suomalaisista,joilla on realismi tallella. Sinä olet Suomentuhohoukka!
- Anonyymi
Miksi et lähde Ukrainaan tykinruaksi,natouskovainen?
- Anonyymi
Marini kylvää korjamatonta tuhoa suhteisiimme!
- Anonyymi
Siellä se pelaa sitä komissaaripelia suomen turvallisuus pelinappulana kun tämä käteinen pelasi kommissaaripestinsa suomen. rahoilla
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779