Herra näytti viime vuoden puolella, että Portugalin siihen osaan, jossa on korkeita rantakallioita, iskeytyy niin voimakas tsunami, että tuntuu kuin koko niemimaa siirtyisi vähän paikaltaan. Rannalla hevoset aistivat aallon tulevan, niin ne alkavat paniikissa juosta sisämaahan päin ratsastajasta välittämättä. Tsunami tulee niin nopeaan, ettei juuri kukaan ehdi tehdä mitään.
Portugaliin tsunami
Anonyymi-ap
2
180
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, Kevin Mirasi näki vuosia sitten näyn, että Portugaliin osuu 7 Magnitudin maanjäristys.
- Anonyymi
Kun riittävän pitkään odotellaan, niin myös Portugalissa tapahtuu jonkinlainen maanjäristys. Odottaminen saattaa kestää vaikka 1000 vuotta.
Koska Herran päivä kestää tuhat vuotta, palataan asiaan vuonna 3023 ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3535810- 775233
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484296- 523911
- 523679
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1603371Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003154Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky473130- 432259
- 492185