Some repesi raivosta. En ole törmännyt yhteenkään päivitykseen, jossa Sanna Marinia olisi ylistetty

Päinvastoin kirjoittaa joku anonyymi ja jatkaa >>>>
Median ainoa tehtävä on mielipidevaikuttaminen ja aivopesu. Nyt siihen on otettu jo Jumalakin mukaan 🧐. Media suoltaa yhä näkyvämpää ja törkeämpää propagandaa päivästä toiseen.
Ihminen on siitä raukkamainen otus, että se valitsee aina enemmistön puolen, vaikka enemmistö kumartaisi Ilmestyskirjan petoa ja palvelisi itse perkelettä.
Enemmistö taas syntyy siitä, kun valtamedia toistaa päivästä toiseen sitä, mitä mieltä me, siis me kansa, enemmistönä muka olemme.
Tällä propagandalla ei tarvitse olla mitään tekemistä totuuden kanssa. Riittää, että ihmiset saadaan uskomaan, vaikkapa Helsingin Sanomien gallupin avulla, että enemmistö kannattaa sitä tai tätä asiaa. Siis sitä, mitä eliitti ja vallanpitäjät tahtovat kansalaisten kannattavan ja mikä heille itselleen, ei siis kansalle, on eduksi.
Alla tyyppi esimerkki eliitin propagandasta. Siinä meille annetaan ymmärtää, että koko some repesi riemusta "Slava Finlandia" ylistyslauluihin, vaikka todellisuudessa tilanne on aivan toinen.
Some repesi raivosta. En ole törmännyt yhteenkään päivitykseen, jossa Sanna Marinia olisi ylistetty hänen kommenttiensa vuoksi. Päinvastoin.
Mutta kun ihminen lukee valtamediasta, että some repesi ihastuksesta tai että Marinin kommentit hurmasivat, hän olettaa, että enemmistö ajattelee näin.
Tästä syystä hän vaikenee ja alistuu, toiset taas valitsevat näyttävästi saman puolen pääministerin tai presidentin kanssa, koska he haluavat kuulua enemmistöön. Huolimatta siitä, mitkä ovat "enemmistön" arvot, tai edustavatko ne hyvyyttä vai äärimmäistä pahuutta ja itsekkyyttä.
Pääasia, että saan olla turvallisesti enemmistön puolella, kansalainen ajattelee. Juuri tästä syystä ja tätä mielenhallinta- ja manipulaatio tekniikkaa käyttäen tavalliset ihmiset osallistuivat muun muassa Natsi-saksan hirveyksiin ja äärimmäisen raakaan joukkotuhontaan siellä.
Tällä konstilla ihmiset saatiin vain hetki sitten kiihotettua rokottamatonta väestöryhmää vastaan, vaikka nyt jo näemme, että rokottamisella saatiin aikaan vain hallaa, mahdollisesti jopa meneillään oleva ylikuolleisuus.
Samalla keinolla ihmiset on saatu vihaamaan venäläisiä ja uhoamaan tappamisella ja sodalla. Samalla heidät on saatu leimaamaan kaikki rauhantekijät putinisteiksi tai venäjämielisiksi.
Ihminen, joka luet tätä, ole kerrankin rohkea. Ole itsenäinen. Vastusta pahaa, vaikka enemmistö puoltaisi sitä. Tai vaikka media antaa ymmärtää, että enemmistö puoltaisi sitä.
Muutoin olet kerran, mahdollisesti sillä puolella historiaa, jossa toisinajattelijoita, kristittyjä, rauhantekijöitä, viedään joukolla vankilaan tai teuraaksi. Kun he eivät suostu tai suostuneet kumartamaan petoa eivätkä ottamaan käteensä tai otsaansa sen merkkiä.
Ihminen, valitse tarkasti ja katso, että olet loppupelissä, kaiken lopussa, historian oikealla puolella, ja nimenomaan voittajien puolella, vaikka hetken näyttäisikin siltä, että pahuus veisi tässä pelissä voiton.
Ei tule viemään, sillä Raamattu sanoo, että valtakunta ja valtakuntien voima kaiken taivaan alla annetaan Korkeimman pyhien kansalle.
Ilm. 15:2 Ja minä näin ikäänkuin lasisen meren, tulella sekoitetun, ja niiden, jotka olivat saaneet voiton pedosta ja sen kuvasta ja sen nimen luvusta, seisovan sillä lasisella merellä, ja heillä oli Jumalan kanteleet.
Ilm. 12:11 Ja he ovat voittaneet hänet Karitsan veren kautta ja todistuksensa sanan kautta, eivätkä ole henkeänsä rakastaneet, vaan olleet alttiit kuolemaan asti.

10

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      PerusSuomalaiset meni toiseksi ja Ohitti SDP:n

      SDP:n kannatus Romahtaa nyt vain 18% ja alamäki alkaa vauhdikkaasti

    • Anonyymi

      Kyllä Putinin hirmuvalta, korruptio, mafiarikollisuus, oman kansa orjuuttaminen ja naapurikansan murhaaminen on se paha ja perkele, jota meidän tulee torjua kaikin tavoin.
      Rukoillaan voimaa Suomen päättäjille vaikeassa tehtävässään!

    • Anonyymi

      Kyllä Putinin hirmuvalta, korruptio, mafiarikollisuus, oman kansa orjuuttaminen ja naapurikansan murhaaminen on se paha ja perkele, jota meidän tulee torjua kaikin tavoin.
      Rukoillaan voimaa Suomen päättäjille vaikeassa tehtävässään!

      • Anonyymi

        🤨☹️😬


    • Anonyymi

      Elämäsi on varsin rajoittunutta, jos et ole törmännyt Sannaa ylistäviin kommentteihin. Kommentit ovat reaktio siihen, että Marin - ja Suomi - seisoo laittoman hyökkäyksen kohteena olevien kärsivien ukrainalaisten rinnalla.

      Marinia kommentoitiin Twitter-tilillä muun muassa näin: ”Slava Finlandia!”, ”Haluaisin hänet meidän pääministeriksemme”, ”Hän on viisas nainen”, ”Jumala siunatkoon Euroopan naisjohtajia! He ovat ainoita, jotka välittävät”, ”Hän on kaunis sekä ulkoisesti että sisäisesti.”

      Vihaatko Suomea, naisia - vai ainoastaan Marinia? Vastustatko kristittynä lähimmäisen rakkautta, joka asettuu heikomman puolelle vastustamaan pahuutta?

      • Rakastan Marin ja toivon että hän löytää Jeesusta niinkuin rukoilen joka päivä..


    • Anonyymi

      Omaa etua tavoitteleva rohkea narttu. Joka raivaa tieltään vaikka oman perheensä, saavuttaakseen päämääränsä EU:ssa. Tämä on valitettavasti totuus.

      • Anonyymi

        Kerran tavattuna, kylmyys tarttui.


    • Rakastan Marin ja toivon että hän löytää Jeesusta jonain päivänä ,, niinkuin rukoilen joka päivä..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      3715
    2. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      45
      2046
    3. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      240
      1743
    4. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      99
      1641
    5. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      99
      1521
    6. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1424
    7. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      165
      1351
    8. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      14
      1341
    9. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      127
      1109
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1025
    Aihe