Ukrainan sota on vain yksi asia.
Venäjän pitää saada voittaa myös 50km hiihto, jääkiekon maailmanmestaruus ja ravikuninkuus. Näin aluksi.
Jos Venäjän ei anneta voittaa, se räjäyttää pommin
10
116
Vastaukset
- Anonyymi
Jos pommilla uhkailu toimii, niin vaatimuksilla ei ole mitään rajoja.
Suomenkin pitäisi varmasti jossain vaiheessa antaa Venäjän valloittaa meidät laukaustakaan ampumatta.
Jännäksi asia menee sitten, jos myös USA, Pakistan, Ranska, Israel, Kiina ja Englantikin haluavat voittaa kuninkuusravit ja uhkaavat pommilla... - Anonyymi
Jos Venäjän annetaan voittaa pommilla uhkaamalla, se luo vaarallisen mallin. Seuraavaksi Venäjä ilmoittaa että sen on saatava Suomi, Puola ja Baltian maat, tai se räjäyttää pommin.
Mihin kohtaan raja vedetään, vai annetaanko kaikki? Eihän Venäjä Ukrainaan pysähdy jos se saa haluamansa uhkaamalla.- Anonyymi
Ei pidä pelätä Venäjän potemkinpommeja ja niillä uhkailuja. Venäjä on pysäytettävä,piste.
- Anonyymi
Älyn käyttö Venäjän johdossa on loistanut poissaololla jo pitemmän aikaa. Eivät näe metsää puilta. Venäjällä on vain yksi totuus ja se heidän totuus tulee autoritaarisesta maailmasta, jossa on omat säännöt, joita voi aina tilanteen mukaan muuttaa enemmän mieleiseksi. Kaventaa tarvittaessa kansalaisten oikeuksia. Yhteiset pelisäännöt ovat punainen vaate, koska silloin diktatuurin vapaus katoaa, jos yksinvaltius ei ole hyväksyttyä.
- Anonyymi
Hei ryssän rosvojoukko ....antaa tulla vain, saisimme vihdoinkin laukaista teidän kaikkiin isoihin kaupunkeihin kaikki ne tappavat ja tuhovoimaisimmat aseet, jotka on jo suunnattu valmiiksi. Teidän paskahousujen on vain tehtävä se ensimmäinen liike. Ja meillä muuten aseet sitten toimivat. Parempi kun teette kaalisoppaa varastoon.....
- Anonyymi
Mielummin ydinpommi kuin venäjän voitto
- Anonyymi
Venäjä haluaa voittaa kaiken epärehellisin keinoin. Rehellisessä kilpailussa se ei pärjää missään.
Valtiollinen dopingohjelmakin todisti kuinka kieroja voivat olla. Ja jos eivät pärjää, niin syy on aina toisissa. - Anonyymi
Ukrainan pitää saada voittaa Euroviisut, Zelenskyin pitää saada julistaa olympialaiset avatuksi ja jakaa jääkiekon mm-kisojen palkinnot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain22711526Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13610908Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356248Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2075099Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1433550- 1733499
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402373Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3171917Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101758Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161654