Henkilöauto on poistettu liikennekäytöstä, mutta silti Lähitapiola rosvoaa 20,55 euroa vuodessa (joka vuosi) ns. pohjamaksua ? Onkohan tuollainen ihan laillista ja veloittaako myös muut vakuutusyhtiöt tuon tyyppisen maksun ?
Poistettu liikennekäytöstä, silti tulee maksuja :-O
Anonyymi-ap
5
750
Vastaukset
- Anonyymi
No eipä veloita maksuja enää, koska irtisanoin vakuutuksen :-)
- Anonyymi
Eihän vakuutus siihen katkea, että auto otetaan pois liikennekäytöstä. Vakuutus on voimadsa siihen saakka, kunnrs se lopetetaan
- Anonyymi
Liikennevakuutuksen vuosimaksusta pääsee eroon, kun irtisanoo liikennevakuutuksen liikennekäytöstä poistetusta ajoneuvosta.
- Anonyymi
Yleensä kaskossa on tuo pohjamaksu, liikennevakuutuksessa ei.
- Anonyymi
On niitä liikennevakuutuksessakin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 765245
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai664663Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1254601Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381937- 871582
- 921514
- 2571476
- 3351145
- 200991
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.52943