Tilataan kaatajat ja jalanpidentäjät jumalilta ja tuliset kielet taivaasta.
Hurmosskielethän ovat merkkina niille jotka eivät usko.
Kolmas helluntai todensanoen...
Rukoillaan hurmosherätystä
13
92
Vastaukset
- Anonyymi
Ensimmäinen kirje korinttilaisille 14:22 "Kielet eivät siis ole merkiksi uskoville, vaan niille, jotka eivät usko."
Uskonnollinen jauhojengi kaipaa hurmosta.- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17713320h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
"Tulta, Fire...Tulta"
Puhuja huutaa hurmoksissa.
Jeesus sanoo: "Mutta ruumenet hän polttaa sammumattomassa tulessa." - Anonyymi
Jeesus varoitti väkevistä eksytyksistä ja hän ei edes hurmoskielillä puhunut.
Sudet lampaaturkissa... profetian mukaan lammasturkki palaa. - Anonyymi
Osa helluntailaisista kaipaa nauruherätystä ylivainion kaatoherötyksen jälkeen.
- Anonyymi
Helluntailaisten usko on käännynnäisuskoa ja siihen liittyvä pelkkä vesikaste on käännynnäiskaste eli proselyyttikaste.
- Anonyymi
Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu helluntailaisuudesta ja tuoda tilalle luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet.
- Anonyymi
Ihminen saadaan käännyttämällä uskomaan mihin tahansa vaikkapa helluntai tai jehovauskoon.
- Anonyymi
Helluntailaiset ovat ottaneet paholaisen kaatobileissä vastaan niitä epäpyhiä hurmoshenkiä, joihin hellarit uskovat.
- Anonyymi
Hienosti toistelee samoja asioita luterilainen lahko. Kyllä noista vielä oikea oppi ja usko rakentuu. Niin tapahtuu kuin mitä uskoo.
- Anonyymi
"luterilainen lahko"?
Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"luterilainen lahko"?
Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko.Luterilaisuus on katolisesta kirkosta eronnut lahko, mitä katolinen kirkko ei hyväksy kuin pitkin hampain, mutta ei esimerkiksi myönnä sillä olevan pappisoikeutta.
Ei äitikirkkoja voi olla kahta.
Viidesläiset ovat sitten jo lahkon lahko. Tuplasyntisiä.
- Anonyymi
Ja miten alkukirkkoja muka voisi olla kaksi ja ne olisivat erilaisia opeissaan. Se on täysin mahdoton ajatus. Silloin olisi sama vaikka niitä olisi sata ja kaikki julistaisivat olevansa se aito ja oikea Jeesuksen Kristuksen kirkko.
Jos luterilainen kirkko on oikea, niin silloin katolinen ei ole mikään alkuseurakunnan jatkumo eikä Jeesuksen Kristuksen kirkko. Olisiko Jeesus perustanut kirkkoa, josta pitää lahkon erota ja muokata oppiaan mieleisekseen koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342694Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2562264Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?171383- 1151052
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003- 94995
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13892Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55788Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50741Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732