Tilataan kaatajat ja jalanpidentäjät jumalilta ja tuliset kielet taivaasta.
Hurmosskielethän ovat merkkina niille jotka eivät usko.
Kolmas helluntai todensanoen...
Rukoillaan hurmosherätystä
13
114
Vastaukset
- Anonyymi
Ensimmäinen kirje korinttilaisille 14:22 "Kielet eivät siis ole merkiksi uskoville, vaan niille, jotka eivät usko."
Uskonnollinen jauhojengi kaipaa hurmosta.- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17713320h
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
"Tulta, Fire...Tulta"
Puhuja huutaa hurmoksissa.
Jeesus sanoo: "Mutta ruumenet hän polttaa sammumattomassa tulessa." - Anonyymi
Jeesus varoitti väkevistä eksytyksistä ja hän ei edes hurmoskielillä puhunut.
Sudet lampaaturkissa... profetian mukaan lammasturkki palaa. - Anonyymi
Osa helluntailaisista kaipaa nauruherätystä ylivainion kaatoherötyksen jälkeen.
- Anonyymi
Helluntailaisten usko on käännynnäisuskoa ja siihen liittyvä pelkkä vesikaste on käännynnäiskaste eli proselyyttikaste.
- Anonyymi
Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu helluntailaisuudesta ja tuoda tilalle luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet.
- Anonyymi
Ihminen saadaan käännyttämällä uskomaan mihin tahansa vaikkapa helluntai tai jehovauskoon.
- Anonyymi
Helluntailaiset ovat ottaneet paholaisen kaatobileissä vastaan niitä epäpyhiä hurmoshenkiä, joihin hellarit uskovat.
- Anonyymi
Hienosti toistelee samoja asioita luterilainen lahko. Kyllä noista vielä oikea oppi ja usko rakentuu. Niin tapahtuu kuin mitä uskoo.
- Anonyymi
"luterilainen lahko"?
Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"luterilainen lahko"?
Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko.Luterilaisuus on katolisesta kirkosta eronnut lahko, mitä katolinen kirkko ei hyväksy kuin pitkin hampain, mutta ei esimerkiksi myönnä sillä olevan pappisoikeutta.
Ei äitikirkkoja voi olla kahta.
Viidesläiset ovat sitten jo lahkon lahko. Tuplasyntisiä.
- Anonyymi
Ja miten alkukirkkoja muka voisi olla kaksi ja ne olisivat erilaisia opeissaan. Se on täysin mahdoton ajatus. Silloin olisi sama vaikka niitä olisi sata ja kaikki julistaisivat olevansa se aito ja oikea Jeesuksen Kristuksen kirkko.
Jos luterilainen kirkko on oikea, niin silloin katolinen ei ole mikään alkuseurakunnan jatkumo eikä Jeesuksen Kristuksen kirkko. Olisiko Jeesus perustanut kirkkoa, josta pitää lahkon erota ja muokata oppiaan mieleisekseen koko ajan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254925Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504720Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2044664Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184541Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133630Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192334Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32118- 661627
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill211261- 1841169