Rukoillaan hurmosherätystä

Anonyymi-ap

Tilataan kaatajat ja jalanpidentäjät jumalilta ja tuliset kielet taivaasta.
Hurmosskielethän ovat merkkina niille jotka eivät usko.

Kolmas helluntai todensanoen...

13

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ensimmäinen kirje korinttilaisille 14:22 "Kielet eivät siis ole merkiksi uskoville, vaan niille, jotka eivät usko."

      Uskonnollinen jauhojengi kaipaa hurmosta.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17713320h

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      "Tulta, Fire...Tulta"
      Puhuja huutaa hurmoksissa.
      Jeesus sanoo: "Mutta ruumenet hän polttaa sammumattomassa tulessa."

    • Anonyymi

      Jeesus varoitti väkevistä eksytyksistä ja hän ei edes hurmoskielillä puhunut.
      Sudet lampaaturkissa... profetian mukaan lammasturkki palaa.

    • Anonyymi

      Osa helluntailaisista kaipaa nauruherätystä ylivainion kaatoherötyksen jälkeen.

    • Anonyymi

      Helluntailaisten usko on käännynnäisuskoa ja siihen liittyvä pelkkä vesikaste on käännynnäiskaste eli proselyyttikaste.

    • Anonyymi

      Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu helluntailaisuudesta ja tuoda tilalle luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet.

    • Anonyymi

      Ihminen saadaan käännyttämällä uskomaan mihin tahansa vaikkapa helluntai tai jehovauskoon.

    • Anonyymi

      Helluntailaiset ovat ottaneet paholaisen kaatobileissä vastaan niitä epäpyhiä hurmoshenkiä, joihin hellarit uskovat.

    • Anonyymi

      Hienosti toistelee samoja asioita luterilainen lahko. Kyllä noista vielä oikea oppi ja usko rakentuu. Niin tapahtuu kuin mitä uskoo.

      • Anonyymi

        "luterilainen lahko"?

        Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "luterilainen lahko"?

        Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko.

        Luterilaisuus on katolisesta kirkosta eronnut lahko, mitä katolinen kirkko ei hyväksy kuin pitkin hampain, mutta ei esimerkiksi myönnä sillä olevan pappisoikeutta.

        Ei äitikirkkoja voi olla kahta.

        Viidesläiset ovat sitten jo lahkon lahko. Tuplasyntisiä.


    • Anonyymi

      Ja miten alkukirkkoja muka voisi olla kaksi ja ne olisivat erilaisia opeissaan. Se on täysin mahdoton ajatus. Silloin olisi sama vaikka niitä olisi sata ja kaikki julistaisivat olevansa se aito ja oikea Jeesuksen Kristuksen kirkko.

      Jos luterilainen kirkko on oikea, niin silloin katolinen ei ole mikään alkuseurakunnan jatkumo eikä Jeesuksen Kristuksen kirkko. Olisiko Jeesus perustanut kirkkoa, josta pitää lahkon erota ja muokata oppiaan mieleisekseen koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      103
      2906
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      55
      2118
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2077
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      65
      1818
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1642
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1376
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1043
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      72
      1004
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1001
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      988
    Aihe