Rukoillaan hurmosherätystä

Anonyymi-ap

Tilataan kaatajat ja jalanpidentäjät jumalilta ja tuliset kielet taivaasta.
Hurmosskielethän ovat merkkina niille jotka eivät usko.

Kolmas helluntai todensanoen...

13

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ensimmäinen kirje korinttilaisille 14:22 "Kielet eivät siis ole merkiksi uskoville, vaan niille, jotka eivät usko."

      Uskonnollinen jauhojengi kaipaa hurmosta.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­N­­y­m­­­f­­­o­­­m­­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17713320h

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      "Tulta, Fire...Tulta"
      Puhuja huutaa hurmoksissa.
      Jeesus sanoo: "Mutta ruumenet hän polttaa sammumattomassa tulessa."

    • Anonyymi

      Jeesus varoitti väkevistä eksytyksistä ja hän ei edes hurmoskielillä puhunut.
      Sudet lampaaturkissa... profetian mukaan lammasturkki palaa.

    • Anonyymi

      Osa helluntailaisista kaipaa nauruherätystä ylivainion kaatoherötyksen jälkeen.

    • Anonyymi

      Helluntailaisten usko on käännynnäisuskoa ja siihen liittyvä pelkkä vesikaste on käännynnäiskaste eli proselyyttikaste.

    • Anonyymi

      Ylläpito sabotoi palstaa postaamalla työkseen solvauksia ja hullutuksiaan ja valheitaan palstalle. Ylläpidon tarkoitus on estää kaikki rauhallinen ja oikeamielinen keskustelu helluntailaisuudesta ja tuoda tilalle luterilaisuuden pakanalliset opit ja saatanan synagoogan valheet.

    • Anonyymi

      Ihminen saadaan käännyttämällä uskomaan mihin tahansa vaikkapa helluntai tai jehovauskoon.

    • Anonyymi

      Helluntailaiset ovat ottaneet paholaisen kaatobileissä vastaan niitä epäpyhiä hurmoshenkiä, joihin hellarit uskovat.

    • Anonyymi

      Hienosti toistelee samoja asioita luterilainen lahko. Kyllä noista vielä oikea oppi ja usko rakentuu. Niin tapahtuu kuin mitä uskoo.

      • Anonyymi

        "luterilainen lahko"?

        Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "luterilainen lahko"?

        Ei sellaista lahkoa ole olemassakaan. Kirkon sisällä on kylläkin pieni hirveästi meteliä tälläkin palstalla pitävä ns. viidesläisten lahko.

        Luterilaisuus on katolisesta kirkosta eronnut lahko, mitä katolinen kirkko ei hyväksy kuin pitkin hampain, mutta ei esimerkiksi myönnä sillä olevan pappisoikeutta.

        Ei äitikirkkoja voi olla kahta.

        Viidesläiset ovat sitten jo lahkon lahko. Tuplasyntisiä.


    • Anonyymi

      Ja miten alkukirkkoja muka voisi olla kaksi ja ne olisivat erilaisia opeissaan. Se on täysin mahdoton ajatus. Silloin olisi sama vaikka niitä olisi sata ja kaikki julistaisivat olevansa se aito ja oikea Jeesuksen Kristuksen kirkko.

      Jos luterilainen kirkko on oikea, niin silloin katolinen ei ole mikään alkuseurakunnan jatkumo eikä Jeesuksen Kristuksen kirkko. Olisiko Jeesus perustanut kirkkoa, josta pitää lahkon erota ja muokata oppiaan mieleisekseen koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4925
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      150
      4720
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      204
      4664
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4541
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3630
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2334
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2118
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1627
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      21
      1261
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      184
      1169
    Aihe