Tarkoittaako Orpo jotain uusorjuutta suomeen?

Anonyymi-ap

13

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      orpo luulee , että suomessa tarvitaan ojien kaivajia 🤣🤣🤣

      • Anonyymi

        johtajien pitää ottaa somali vaikka asumaan samaan huoneistoon jotta tulee islam ja kulttuuri tutuksi


    • Anonyymi

      Jos kokeiltaidiin ihan oikeaa työperäistä maahanmuuttoa. Siis olisivat maassa töissä vain sen aikaa kun tekevät töitä. Aivan kuten arabimaissa vierastyöläiset!

      • Anonyymi

        ja aidatulla aluella kuten Kiinassa-islam sakki












































































        ja aidatulla aluella kuten Kiinassa-islam sakki


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Eikä tarvittu ollenkaan. Maassa on nytkin 300 tuhatta työtöntä ja 200 tuhatta joutilasta kauppakeskuksissa notkujaa.


    • Purran kommentti Orpon tosiasian lausumiseen osoittaa, etteivät persut joko oikeasti tajua mistään mitään tai vastavuoroisesti leikkivät, etteivät tajua mistään mitään.

    • Anonyymi

      Suomeen tuotaisiin sesonkityöhön satoja tuhansi ihmisiä joille tarjotaan sosiaaliturva työn lisäksi. Yritykset saisivat halpatyövoimaa.

    • Anonyymi

      Orpon käsitykset taloudesta, sosiaaliturvasta ja työstä ovat aina olleet outoja. En osaa kuvitella mitä hän on nuorempana tehnyt, siis ennen kuin ehti mukaan politiikkaan.

    • Anonyymi

      Kokoomus haluaa että alempi keskiluokka ja peruspalkansaaja maksavat halpatyövoiman kulut kun kokoomuslaiset omistajat ja johtajat keräävät voitot.

      Kuten tiedetään tosirikkaat ei veroja Suomeen maksa ja siksi niiden ei tarvitse halpatyövoiman tukiakaan maksaa. Sen kun poimii rusinat pullasta.

    • Anonyymi

      Kyllä tänne tulijoita on, koska sosiaaliturva on hyvä kaikille tulijoille....

    • Anonyymi

      Yhden somalin asunnon rakentamiseen menee n 50 suomalaisen kahden vuoden työtulos

      Raha arvo n 300 000 euroa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      150
      10909
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5210
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2423
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2113
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1681
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1524
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1221
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1166
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      882
    Aihe