Saksa onkin paska maa

Anonyymi-ap

Juuri kun kaikki ymmärsivät ja huokaisivat helpotuksesta että Saksan uusi puolustusministeri Boris Pistorius laittaa Leopard-kolonnat liikkeelle kohti Ukrainaa, tämä kekkuli tekikin tunti puheidensa jälkeen Olaf Scholzit ja sanoi että ei näin voidakkaan tehdä.
Eurasian Groupin Eurooppaan erikoistuneet tutkijat ihmettelivät mitkä syyt ovat tähän jatkuvaan Saksan juupas eipäs huopailuun. Joku vie nyt Saksaa kuin pässiä narussa.

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Nöyristelijähiiri Scholzista poiketen Ranskan Macron sentään on nostamassa maansa atomivoimaloiden määrään kuuteenkymmeneen.

        Väkilukuun suhteuttaen Saksassa olisi oltava seitsemänkymmentä atomivoimalaa


    • Anonyymi

      Scholz heitti Boriksen Leopardin telaketjujen alle kun ei itse enää voi kuukausia kestäneen venkoilunsa jälkeen tätä tehdä, uskottavuus on jo muutenkin nollissa ja oma eroaminen virastaan näköpiirissä..

    • Anonyymi

      Vaikuttaa, etteivät Saksan syyt kestä päivänvaloa. Yksi syy lienee Venäläinen kaasu.

      Vanhat Leopard panssarivaunut eivät oikeastaan eskaloisi tilannetta mitenkään. Toimittaahan Britannia Challenger 2 taistelupanssarivaunuja ja Saksa panssaroituja 155 mm telahaupitseja.

      Jostain syystä Saksa kuitenkin haluaa estää Ukrainan kykyä vapauttaa Itäosansa Venäjän vallan alta. Syitä voi vain arvailla. Saksan entinen liittokanslerihan (Schotzin puoluetoveri) on tiettävästi Putinin ystävä.

    • Anonyymi

      Ihmettelen suuresti miksi länsi haluaa ilmoittaa kaiken aseavun julkisesti, joka menee ensimmäisenä Venäjän tietoon. Eikö olisi viisaampaa toimia salassa, niin se olisi paljon tehokkaampaa vastustajaa kohtaan. Nyt ikäänkuin halutaan nostaa omaa arvoa, kun neuvotellaan ja hehkutetaan kuinka paljon on annettu milloin ja miten paljon.

      • Anonyymi

        Ei voida toimia salassa, kun yksi maa kieltää muiden asetoimitukset. Saksa pakottaa keskustelun julkiseksi, jolla saadaan pistettyä kanslerille poliittista painetta.


    • Anonyymi

      Länsimaat ovat kohta kuin se toimikunta Sapeden elokuvassa, jossa ei päästy sopuun edes äänestystavasta....

      "Vastustan suljettua lippuäänestystä siitä, ratkaistaanko kysymys suljetun lippuäänestyksen järjestämisestä avoimella vai suljetulla lippuäänestyksellä."

    • Anonyymi

      Sakemanni soutaa ja huopaa loppuun ast ja lopulta käy kuin 1945 että ryssä on taas Berliinin Brandenburgin porteilla raiskaamassa Lili Marlenia.

    • Anonyymi

      Saksan ongelma Leopardien lähettämisesdä on saksalaisen demarin Olaf Scholzin heikossa itsetunnossa. Miehen pitää koko ajan osoittaa, että hän määrää ja siksi Olaf ei voi suostua toisten ehdotukseen.
      Siksi myös puolustusministerin yli käveltiin ja hänet nolattiin julkisesti. Näytettiin, että minä Scholz määrään.

      Saksassa meillä on taas uusi narsistinen persoonallisuushäiriöinen lisää sotkemassa ihmisten rauhaa.
      Siinä ei toisen narsistin ukrainalaisten lasten tappaminen paina mitään, kun toinen narsisti leikkii myös vallalla.
      Eikä tämäkään luovu vallastaan ongelmitta.

      • Anonyymi

        Saksan demareista on noussut outoja liittokanslereita,
        Brandt, Schröder, Schotz, jotka tuntevat lukkarinrakkautta itään ja halua jotenkin korvata Natsisaksan venäläisille aiheuttamat kärsimykset.

        Jostain syystä he, varsinkin Schröder ja Scholz, eivät halua korvata Saksan aiheuttamia kärsimyksiä ukrainalaisille joiden alueella ne taistelut käytiin ja hirmuteot tehtiin, vaan venäläisille, jotka oikeastaan olivat sivullisia ja taistelivat Ukrainan alueella Saksaa vastaan.

        Sodassa saksalaiset tuhosivat Ukrainassa siviileitä ja infrastruktuuria kuten venäläiset nyt.
        Mitä saksalaisilla demareilla ja Venäjän putinisteilla on tänään ukrainalaisia vastaan?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1443
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      741
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      710
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe