Kuulema iänmääritysmenetelmät ovat epäluotettavia, dinosaurusten fossiileista muka löydetty pehmytkudosta ja muuta skeidas.
Mietin että pitäisikö tuollaisesta ilmoittaa ylemmille kun eihän tuollainen ihminen ole kykenevä johtamaan muita.
Pomoni uskoo että maapallo on vain 6000v vanha
15
186
Vastaukset
- Anonyymi
No ei tietenkään ole kun ei siellä ylemmässä johdossa mitään rehellisiä ole.
- Anonyymi
Pomosi on oikeassa. Maa on todellakin 6000vuotta vanha ja lisäksi litteä. Kerro pomollesi meistä flättäreistä ehkä hän kiinnostuu litteästä maastakin?
- Anonyymi
Ei ole oikeassa, todisteet kertovat että maapallo on n. 4,6 miljardia vuotta vanha.
6000 vuotta vanha maa on yhtä mahdoton kuten litteä maakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole oikeassa, todisteet kertovat että maapallo on n. 4,6 miljardia vuotta vanha.
6000 vuotta vanha maa on yhtä mahdoton kuten litteä maakin.Minä vuonna tällaista totuutta alettiin toitottamaan? Jos ensialkuun lähdettiin siitä kun Jukolan veljeksille opetettiin aakkosia. Yhtäkkiä oppitunneilla seliteltiin jo kuinka kaukana aurinko on ja minkä kokoinen. Sitten aurinko muuttuu punaiseksi jättipääksi ja syö meidät. Tunneille täytyy saada jotain sisältöä lapsille tietyksi ajaksi kun vanhemmat painaa töitä 8h.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä vuonna tällaista totuutta alettiin toitottamaan? Jos ensialkuun lähdettiin siitä kun Jukolan veljeksille opetettiin aakkosia. Yhtäkkiä oppitunneilla seliteltiin jo kuinka kaukana aurinko on ja minkä kokoinen. Sitten aurinko muuttuu punaiseksi jättipääksi ja syö meidät. Tunneille täytyy saada jotain sisältöä lapsille tietyksi ajaksi kun vanhemmat painaa töitä 8h.
Silloin asia pystyttiin laskemaan.
- Anonyymi
Mitenkä jonkun pikkunilkkin asiaan liittymättömät ajatukset vaikuttaa mihinkään.
Missä työpaikkasi sijaitsee? Voisin lähettää sinne litteästämaasta kertovia tiedotus lehtisiä. Pomosi on selvästi potentiaalinen tuleva flättäri.
- Anonyymi
Itseasiassa kyseessä on uskonnollinen työpaikka vaikka itse olen ateisti.
Ei tarvitse lähettää mitään lehtisiä, yritän saada pomoni järkiin ennen kuin kerron asiasta eteenpäin. Anonyymi kirjoitti:
Itseasiassa kyseessä on uskonnollinen työpaikka vaikka itse olen ateisti.
Ei tarvitse lähettää mitään lehtisiä, yritän saada pomoni järkiin ennen kuin kerron asiasta eteenpäin.Olet siis itse vääräuskoinen pallopää? Maan litteydestä ja nuoresta 6000v maasta on runsaasti todisteita.
- Anonyymi
Littari kirjoitti:
Olet siis itse vääräuskoinen pallopää? Maan litteydestä ja nuoresta 6000v maasta on runsaasti todisteita.
Ihan varmasti jos rakastaa valehtelemista eikä haluakkaan kuulla tosiasioita.
Jos teille yrittää kertoa yksikertaistakaan faktaa pistätte silmät kiinni ja sormet korviin.
Teillä on todella luja usko, uskotte mitä vain, kunhan se ei ole totta. - Anonyymi
Littari kirjoitti:
Olet siis itse vääräuskoinen pallopää? Maan litteydestä ja nuoresta 6000v maasta on runsaasti todisteita.
En ole minkäänlainen uskovainen. Pääni on pään muotoinen ja täytetty sentään älyllä.
Väitteesi ovat perättömiä.
- Anonyymi
Kuulostaa hauskalta ajatukselta. Mutta pääseekö napojen kohdalta maapallon sisälle? Entä onko maapallosta eri versioita?
- Anonyymi
Napojen kohdalta ei pääse maapallon sisälle. Maapallosta ei tietenkään ole , eikä voikkaan olla erilaisia versioita, se on yksi ja ainoa Maa,
- Anonyymi
Maa on kolmio ja kuu on neliö. Kaasuplaneetat ovat suorakulmioita. Kaikki mainitut ovat yksiulotteisia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475470Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222737Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521021982Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351433