Siis urheilun tielle tai pihaan huolimatta terveyshaitoista joita paukuttaminen ja karjunta aiheuttaa ja omaosuusvahingot.
Itse olen ollut varovainen, ei ole koskaan pelattu jalkapalloa tai kiekkoa tai sählyä asumisalueella.
Pari kertaa käyty lähikentällä lastemme lapsuuden aikana, lapset ei harrasta mitään joukkuepeliä.
Jos harrastaisi, sitä vähemmän olisi mahdollista pelata tiellä tai pihassa, koska voimaa ja taitoa olisi enemmän kuin pelaamattomalla, jolloin muut ovat hengenvaarassa.
Kenttiä on suomessa joka kilometrillä. Lähimpään aina niin lyhyt matkaettä jos on tarpeeksi iso harrastamaanjoukkuepeliö on tarpeeksi vanha menemän kentälle.
Laitatteko väkisin melskeen jälkeläisille
Anonyymi-ap
1
164
Vastaukset
- Anonyymi
Joka ikinen harrasta kyllä osaa pihapelejä turvallisesti pelata:D LApset parhaat muistot tapella ja taklata kavereita lumihankeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986158KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495627Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei572663Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072088Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071788- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801277- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331038