Ei sitä horjuta yksittäisen pöljän kansalaisen aapisen polttamis rituaali.Venäjä on innoittajana näihin provokaatioihin ja varmasti mukana ohjailemassa rikollisten kautta myös Ruotsin väkivaltaisuuksia.
Turkki ja Unkari kyllä
aikansa venkoiltuaan palaavat asialinjalle.
Nato ei ole kaadettavissa jonkun yksittäisen pöljän polttamilla aapisilla.
Maailmanlaajuinen ilmiö on ihmisten herkistynyt loukkaantuminen kaiken maailman asioista.
Internet tuo jatkuvasti sekunneissa väsyttävää tahtia uusia tuohtumisen aiheita jokaisen ulottuville. Monet stressaantuvat ja turhaantuvat asioista jotka ei häirinneet ihmisten arkea vielä päivittäin muutama vuosikymmen sitten.
Nopea tiedonkulku ja kaikkien ihmisten riehuminen netissä voi jopa johtaa sodan pahentuessa Ukrainassa , kolmanteen maailmansotaan.
Putinin ja Medvedevin ydinsota puheet on osa tätä ilmiötä kun valtiomiehetkin meuhkaa ilman järkeä kuin kantakuppiloiden turisijat.
Nato on vahva yhtenäinen puolustusliitto!
15
68
Vastaukset
- Anonyymi
Nato on rauhanliitto.
- Anonyymi
NATO on poliittinen ja sotilasliitto.
Lähde: sotilasliitto NATO:n internet-sivut
https://www.nato.int/nato-welcome/index.html - Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17714660t
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Putin ja Medvedev rappioalkoholisteja puheet kuin juoppohullujen manifesti.
- Anonyymi
Metukka ja Lavrovi joutuvat henkensä pitimiksi puhumaan paskaa ja Metukka on lisäksi junut aivonsa pellolle. Lavron halusi jo kerran eroon hommastaan, mutta Putin ei päästänyt rakkikoirastaan irti ja sama uho ja paskanjauhanta jatkuu.
- Anonyymi
Se meni nyt kuitenkin Natojäsenyys Ruotsilta jaa samalla Suomeltakin ohi.
- Anonyymi
Turkki ja Unkari ratifioi Suomen ja Ruotsin jäsenyydet heti kun Suomi ja Ruotsi lopettaa Turkin ja Unkarin mustamaalaamisen ja haitanteon Turkille ja Unkarille.
Ei kukaan järkevä halua saman katon alle väkeä, joista on itselle haittaa. Ei Turkki ja Unkari tietenkään ratifioi Suomen ja Ruotsin jäsenyyksiä ennen kuin Suomi ja Ruotsi todistaa, ettevät ole haitaksi Turkille ja Unkarille. - Anonyymi
NATO on harvinaisen riitaisa ja eripurainen hyökkäysjärjestö.
- Anonyymi
Nato on harvinaisen yksimielinen ja yhtenäinen puolustusliitto Ukrainan tukemisessa. Trollin höpötyksille naureskellaan.
- Anonyymi
Totta turiset, USA ei vaaranna NATOn yhtenäisyyttä, ja myy Turkille F16 hävittäjät, vaikkei Turkki Suomen ja Ruotsin Natohakemusta hyväksyisikään.
- Anonyymi
EU/NATO-tiltu kutsuu sotilasliittoa puolustusliitoksi.
Muistuttaa entisaikojen "tiedostavien" puhetta Neuvostoliittoon liittyen.-
- Anonyymi
Nato on rauhanliitto.
- Anonyymi
Mihin perustuu arviosi, että Venäjä olisi innoittajana Koraanin polttoon. Ainakin Venäjän ortodoksinen kirkko leimaa Koraanin polttamisen Ruotsissa "kelvottomaksi ilkivallaksi".
- Anonyymi
Nato on puolustusliitto joka puolustaa demokratiaa ja sallii siksi myös julmat hyökkäyssodat.
- Anonyymi
Nato ei salli hyökkäyssotia.
Venäjän johtajat ei ole mieleltään terveitä ja kuuluisivat hoitolaitokseen.Nämä hoitoa vailla olevat potilaat ovat saaneet Venäläisiltä luvan hallita ydinaseita.
Siksi varovaiset askeleet on paikallaan kun pienen hulluuteen sairastunut ryhmä pitää vankina Ukrainan kansaa ja samoin myös Venäläisiä. Vuosia kansalaisiaan sumuttanut Putleri on valheillaan vanginnut myös Venäläiset .
Kyseessä on lähinnä vakava panttivankitilanne jossa Putlerin harhainen porukka uhkaa räjäyttää
itsensä ja koko maailman.
Venäläisten on uskallettava mennä joukolla Kremliin ja poistettava Putlerin joukot vallasta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1527470Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305149Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y412641- 2612238
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812198Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont592054Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5622008Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.541043Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.64994Sinulle, rauhaasi
Tiedän. Ettet minua rakasta niinkuin toivoin sinun rakastavan. Minä tiedän sen siitä mitä minulle kerroit silloin. Ei vä69941